F1 2024 Suudi Arabistan GP sıralamalar: Verstappen pole’de!

Share

Formula 1 tutkunları, Bahreyn’deki ilk yarışın ardından 2024 Suudi Arabistan GP heyecanına odaklandı. Bu sezonun ikinci yarışının sıralama turları, Ramazan ayı nedeniyle alışılmışın dışında Cuma akşamı gerçekleşti.

Cidde’deki pistte antrenmanlarda olduğu gibi Red Bull’un öne çıktığı gözlemlendi. Max Verstappen, sezonun ikinci yarışında da 1:27.472’lik etkileyici derecesiyle pole pozisyonunu elde eden isim oldu. Bu başarı, Verstappen’in kariyerindeki 34. pole pozisyonunu temsil ederken, Red Bull da toplamda 97. kez ilk sırayı elde etti.

Ferrari cephesinde ise sıralamaların son bölümünde etkileyici bir performans sergileyen Charles Leclerc, Verstappen’in sadece 0.319 saniye gerisinde gelerek ikinci sırayı elde etti. Bu, Verstappen ve Leclerc’in art arda dördüncü kez bir yarışa ilk çizgiden başlayacak olmalarını sağladı.

Sıralamaların son anlarında hız kazanan Sergio Perez, maalesef son turunda derecesini geliştiremedi ve Leclerc’in 0.016 saniye gerisinde kalarak üçüncü sırayı elde etti.

2024 Suudi Arabistan GP’nin heyecanı, Cumartesi akşamı 20:00’da başlayacak yarışla devam edecek. Formula 1 tutkunları, heyecan dolu bir mücadeleye şahit olmak için bir kez daha ekran başına geçecekler.

Öktem Ersoy

Her gün, Star Wars yaşam türlerini bir gün tüm evrende görme ütopyasıyla uyanan Öktem tam bir teknoloji aşığı. iOS, Android gibi taraf tutmalardan uzak kalarak 1 ve 0'lardan oluşan dünyanın tamamını kollarını açarak kucaklayan Öktem Ersoy, Serinletici'de F1 ve teknoloji editörlüğü yapıyor.

You may also like...