F1 2024 Suudi Arabistan GP: Verstappen kazandı, genç Bearman ilk yarışından puanla ayrıldı

Share

Formula 1 dünyası, heyecan dolu mücadelelere sahne olan 2024 Suudi Arabistan Grand Prix ile sallanmaya devam ediyor. Red Bull Racing, Cidde pistinde gerçekleşen yarışa damgasını vurarak bir kez daha zirveye çıktı.

Yarışa pole pozisyonundan başlayan Max Verstappen, ilk turun ardından liderliği kısa bir süreliğine kaybetse de, erken pit stop stratejisiyle tekrar zirveye yükseldi. Verstappen adeta bir pazar gezisi tadında geçen yarışta, kariyerinin 56. zaferine ulaşarak bu sezonki zafer sayısını 2’ye çıkardı ve art arda 9. kez birinciliği elde etti.

Red Bull’un diğer pilotu Sergio Perez ise 5 saniye zaman cezasına rağmen, güçlü performansıyla ikinci sırayı alarak takımına önemli puanlar kazandırdı. Bu sonuçla Red Bull, sezonun ilk iki yarışında çifte zafer elde ederek başarılı bir başlangıç yaptı ve toplamda 30. dublesini gerçekleştirdi.

Podyumun üçüncü basamağında ise Ferrari’den Charles Leclerc vardı. Leclerc, yarış boyunca güçlü bir performans sergilese de Red Bull’un hızına yetişemedi ve üçüncülükle yetindi.

Ferrari’nin genç yeteneği 18 yaşındaki Oliver Bearman, kariyerinin ilk F1 yarışına çıkarak Russell’ın ardında 7. sırayı alarak dikkat çekti. Hatasız bir yarış geçiren Bearman, önemli puanlar kazanarak geleceğe umutla bakmaya devam etti.

F1 2024 Suudi Arabistan Grand Prix’i, heyecan dolu anlara sahne olurken, Red Bull Racing takımı güçlü performansıyla sezonun başında liderlik koltuğuna oturdu. Bir sonraki yarış merakla beklenirken, Formula 1 severler bir kez daha büyüleyici bir mücadeleye tanıklık ettiler.

Öktem Ersoy

Her gün, Star Wars yaşam türlerini bir gün tüm evrende görme ütopyasıyla uyanan Öktem tam bir teknoloji aşığı. iOS, Android gibi taraf tutmalardan uzak kalarak 1 ve 0'lardan oluşan dünyanın tamamını kollarını açarak kucaklayan Öktem Ersoy, Serinletici'de F1 ve teknoloji editörlüğü yapıyor.

You may also like...