F1’de dev transfer iddiası: Lewis Hamilton, Ferrari ile anlaşma yapmaya hazırlanıyor

Share

Formula 1 dünyasında heyecan verici bir iddia gündemi sarsıyor: Lewis Hamilton, Ferrari ile anlaşma yapmaya hazırlanıyor! Ferrari takım patronu Frederic Vasseur’un geç başlayan görüşmelerle ilgili açıklamalarının ardından, Hamilton’un 2024 sonrası için Ferrari’ye transfer olabileceği konuşuluyor.

Charles Leclerc ile resmiyet kazanan anlaşmanın ardından Carlos Sainz ile yapılan görüşmelerin yavaşladığı belirtiliyor. Formu1a.uno’nun haberine göre, gecikmenin sebebi, Ferrari yönetiminin Lewis Hamilton’u Maranello’ya getirme düşüncesinden kaynaklanıyor.

Hamilton, Mercedes ile 1+1 yıllık anlaşma imzaladı, ancak opsiyonunu kullanmaması halinde 2024 sonrası için serbest kalacak. Ferrari yönetimi, İngiliz pilot ile anlaşma sağlamak istiyor ve bu sayede Sebastian Vettel’in ardından Maranello’ya dünya şampiyonluğu yaşamış bir pilotu geri getirecek.

Görüşmelerin Ferrari başkanı John Elkann ile yapıldığı belirtiliyor ve bu durum, anlaşmanın gerçekleşme olasılığını artırıyor. Habere göre, “her şey yolunda giderse” önümüzdeki birkaç gün içinde bu ses getiren duyurunun yapılması planlanıyor.

Bu iddia, Formula 1 dünyasında büyük bir sürprize işaret ediyor ve Ferrari’nin yeni sezona güçlü bir şekilde girmesine katkı sağlayabilir. Lewis Hamilton’un adının Ferrari ile anılması, motorsporları tutkunlarını heyecanlandıran bir gelişme olarak ön plana çıkıyor.

Öktem Ersoy

Her gün, Star Wars yaşam türlerini bir gün tüm evrende görme ütopyasıyla uyanan Öktem tam bir teknoloji aşığı. iOS, Android gibi taraf tutmalardan uzak kalarak 1 ve 0'lardan oluşan dünyanın tamamını kollarını açarak kucaklayan Öktem Ersoy, Serinletici'de F1 ve teknoloji editörlüğü yapıyor.

You may also like...