F1: Mattia Binotto, Alpine’in yeni takım patronu olabilir

Share

2023 Belçika Grand Prix hafta sonunda, Alpine takımı Enstone’da uzun yıllar görev yapmış olan Alan Permane ve takım patronu Otmar Szafnauer ile yollarını ayırdığını duyurdu. Aynı hafta içinde, teknik direktör Pat Fry’ın Williams’a katılacağı açıklandı.

Bu değişiklikler takım içinde büyük bir kaos yaratmış durumda ve bu kaosun sona erdirilebileceği düşünülen isimlerden biri Mattia Binotto olabilir.

Söylentilere göre, Binotto, Alpine’in yeni takım patronu olacak. Bu konu hakkında Sky Sports’a konuşan yorumcu Martin Brundle, bu söylentiyi duyduğunu belirtti ve ekledi: “Bu hiç de ihtimal dışı bir söylenti değil. Binotto’nun Ferrari’de çok fazla deneyimi var ve bir F1 takımını nasıl yönetileceğini biliyor. Eğer bu iddia gerçek olursa hiç şaşırmam.”

Alpine’de şu an için bu görevi Bruno Famin üstleniyor, ancak Binotto’nun takıma katılıp katılmayacağı konusunda belirsizlik devam ediyor. Takım içindeki kaosun nasıl sonuçlanacağı ve Alpine’in gelecekteki liderlik yapısının nasıl şekilleneceği merakla bekleniyor.

Öktem Ersoy

Her gün, Star Wars yaşam türlerini bir gün tüm evrende görme ütopyasıyla uyanan Öktem tam bir teknoloji aşığı. iOS, Android gibi taraf tutmalardan uzak kalarak 1 ve 0'lardan oluşan dünyanın tamamını kollarını açarak kucaklayan Öktem Ersoy, Serinletici'de F1 ve teknoloji editörlüğü yapıyor.

You may also like...