F1: Red Bull 2023 aracının gelişimini durdurdu!

Share

Red Bull Racing, 2021 yılında belirlenen bütçe sınırını aşmasının sonucunda bu yıl için rüzgar tüneli kullanımında kısıtlamalara tabi tutulmuştu. Zaten 2021’i şampiyon olarak tamamlayan takım, bu yıl daha az rüzgar tüneli kullanma hakkına sahipti. Bu durum, özellikle sezonun ikinci yarısında Red Bull’ı etkileyebilir.

Takımın sahip olduğu sınırlı rüzgar tüneli kullanım süresi, hem 2023 hem de 2024 araçlarını aynı anda geliştirmelerini engelliyor. Bu nedenle Red Bull, şu anda 2023 aracının gelişimini tamamlama aşamasında.

Red Bull Racing’in patronu Christian Horner, takımın şu anda mevcut araç üzerindeki çalışmalarını sona erdirdiğini açıkladı.

Horner’a göre, tek odak noktası artık 2024 Formula 1 aracı olacak.

Horner şunları söyledi: “Şu an sahip olduğumuz avantajı düşününce, odak noktamızı gelecek yıla çevirmeliyiz ve bunu tam anlamıyla yapıyoruz.”

“Rakiplerimize kıyasla rüzgar tünelini daha az kullanma hakkımız var.”

“Bu nedenle bu kaynağı çok dikkatli bir şekilde yönlendirmeliyiz.”

Öktem Ersoy

Her gün, Star Wars yaşam türlerini bir gün tüm evrende görme ütopyasıyla uyanan Öktem tam bir teknoloji aşığı. iOS, Android gibi taraf tutmalardan uzak kalarak 1 ve 0'lardan oluşan dünyanın tamamını kollarını açarak kucaklayan Öktem Ersoy, Serinletici'de F1 ve teknoloji editörlüğü yapıyor.

You may also like...