F1: Sainz’ın ne zaman döneceği belirsiz, koltuğu bu hafta Bearman’a emanet

Share

Ferrari takımının lideri Frederic Vasseur, Carlos Sainz’ın şu an için ne zaman döneceğinin belirsiz olduğunu açıkladı. Sainz, geçtiğimiz günlerde kendisini oldukça hasta hissettiğini ve padoktan erken ayrıldığını belirtmiş, ardından acil bir durum nedeniyle hastaneye kaldırılmıştı.

Yapılan incelemeler sonucunda Sainz’ın apandisit sorunu yaşadığı tespit edildi ve hemen ameliyata alındı. Bu durum, Sainz’ın hafta sonundaki yarışlardan çekilmesine neden oldu, yerine ise Oliver Bearman geçti.

Ferrari takımının lideri Vasseur, konu hakkında yaptığı açıklamada başlangıçta Sainz’ın gıda zehirlenmesi geçirmiş olabileceğini düşündüklerini ifade etti. Vasseur, “Ameliyat başarıyla gerçekleşti ve durumu normal. Elbette bu hafta sonu hakkında konuşmuyoruz ama kısa süre içinde pistlere geri dönmesini umuyorum. Durum kolay değil, ancak her şey kontrol altında ve doğru yönde ilerliyor.” dedi.

Sainz’ın sağlık sorunları çarşamba günü başlamış, önce gıda zehirlenmesi şüphesiyle hareket edilmiş ancak durumu kötüleşince hastaneye götürülmüş ve apandisit rahatsızlığı teşhis edilmişti.

Vasseur ayrıca, Sainz’ın yerine geçen Oliver Bearman’ın geçmişte Ferrari aracını kullandığını ve başarılı performanslar sergilediğini belirtti. Ancak F1’deki rekabetin alt kategorilerle aynı olmadığını vurgulayarak, Bearman’a uyum sağlaması için zaman tanınacağını ifade etti. Bu hafta sonu Bearman’ın performansını baskı altında tutmamak adına rahat bir ortam sağlayacaklarını söyledi.

Öktem Ersoy

Her gün, Star Wars yaşam türlerini bir gün tüm evrende görme ütopyasıyla uyanan Öktem tam bir teknoloji aşığı. iOS, Android gibi taraf tutmalardan uzak kalarak 1 ve 0'lardan oluşan dünyanın tamamını kollarını açarak kucaklayan Öktem Ersoy, Serinletici'de F1 ve teknoloji editörlüğü yapıyor.

You may also like...