Fairphone 5, on yıl Android güncellemesi alabilir!

Share

Fairphone, özgün bir tarzla dikkatleri üzerine çekmeye devam ediyor. Şirket, son olarak Fairphone 5 modelini piyasaya sürdü.

Akıllı telefon sektörü, teknoloji dünyasının en büyük ve rekabetçi alanlarından birini oluşturuyor. Bu rekabetin içinde, her firma kendi benzersiz özelliklerini kullanarak öne çıkmaya çalışıyor. Fairphone ise benzersiz bir yaklaşım sergiliyor.

Modüler akıllı telefonlar sunma konusuna odaklanan Fairphone, yıllar içinde kendine özgü bir müşteri kitlesi oluşturdu. Bugün, Fairphone 5 modelini piyasaya sürdü. Bu telefonun en çarpıcı özelliği ise yazılım tarafında ortaya çıkıyor. Fairphone, 8 yıl boyunca yazılım güncellemelerini taahhüt ederken, bu süreyi 10 yıla çıkarmak için çalışmalarını sürdürdüğünü açıkladı.

Donanım açısından bakıldığında, cihazın işlemci olarak Qualcomm’un iş dünyası odaklı Qualcomm QCM6490 işlemcisini kullandığını görüyoruz. Bu işlemci, özellikler açısından orta seviye Snapdragon 778G’ye benziyor. 8 GB RAM ve 256 GB dahili depolama ile donatılan cihaz, microSD kart desteğiyle 2TB’a kadar ek depolama alanı sunuyor.

Olgu Atanay

Olgu, Serinletici'ye teknoloji stajyeri olarak hızlı bir giriş yaptı. Aynı hızı yazarlık yolunda kullanma konusunda en ufak bir kuşkusu yok.

You may also like...