Ferrari, Formula E’ye Girmeyecek

Share

Ferrari başkanı Sergio Marchionne, Ferrari’nin Formula 1 takımlarından Mercedes’in yaptığı gibi Formula E’ye girmek gibi bir planı olmadığını fakat Alfa Romeo veya Maserati’nin bunu yapabileceğini söyledi.

Sergio Marchionne, geçtiğimiz haftalarda Mercedes patronu Toto Wolff ile Formula E başta olmak üzere pek çok konu hakkında görüştü.

Mercedes geçtiğimiz hafta DTM’den çekileceğini açıklarken, artık Formula E’de mücadele edeceklerini duyurdu.

Bundan yalnızca birkaç gün sonra WEC’de başarılı bir performans gösteren Porsche, LMP1 sınıfından çekilip Formula E’ye gireceğini açıkladı.

Ferrari uzun zaman elektrikli yol araçlarına doğru kayan teknoloji nedeniyle Formula E’ye girebileceğini ima ediyordu.

Ama Marchionne, elektrikli yarış serisine katılmak için yapılacak herhangi bir teklifin Ferrari olarak değil, FIAT Grubu’nda yer alan Alfa Romeo, Maserati, Fiat, Dodge ve Chrysler markalarından birisiyle olacağını söyledi.

Formula E’ye giriş hakkındaki sorulara cevap veren Marchionne, “Toto ile konuştum ama Ferrari’nin doğrudan bir giriş yapacağını düşünmüyorum.”

“Ama bunu FCA (Fiat Chrysler Automobiles) olarak yapmayı düşünüyoruz ama bunu grubun markalarından hangisiyle yapacağımızı karar vermedik.” dedi.

Motorsport

Tolga Erbak

Kırklareli’de doğan Tolga Erbak, ilk ve orta öğretimini aynı şehrin Lüleburgaz ilçesinde tamamladı. Eğitim yaşamına İstanbul Kültür Üniversitesi’nde işletme okuyarak devam eden Tolga, üniversite yaşamının ardından İngiltere’de dil eğitimini tamamladı. Bu süre zarfında online dergi EDergim’in genel yayın yönetmenliği, yabancı film/diziler için altyazı çevirileri ve çeşitli dergi & sitelere Formula 1 haber çevirileri yapıp köşe yazıları yazan Tolga, aynı zamanda Türkiye’de önemli yer tutan sözlük sitelerinden Limon Sözlük’ün de kurucusu. Tolga Erbak’ın 2010 yılında başladığı ilk romanı Gidecek Var, yaklaşık 1,5 yılda tamamlandı ve 2012′nin Aralık ayında, Cinius Yayınları’ndan çıktı. 2015 yılında Beykent Üniversitesi İşletme Yönetimi (MBA) bölümünde yüksek lisansını tamamlayan Tolga, yine 2015’te, internet kullanıcılarının değişen beklentileri çerçevesinde Limon Sözlük’ü yeniden konumlandırarak aktüel haber-eğlence sitesi Serinletici'nin kurulmasına öncülük etti ve halen Serinletici genel yayın yönetmenliği konumunda yer alıyor.

You may also like...