Formula 1’in Türkiye’deki yayıncısı Ssport değişebilir: Bein Sports iddiaları

Share

Uzun bir süredir Formula 1’in Türkiye’deki yayın haklarını elinde bulunduran Saran Medya, 2024 yılı itibariyle bu anlaşmanın sona erdiğini duyurdu. Bu durum, Türkiye’deki Formula 1 yayın haklarının yeni bir sahibini bulmak üzere ihale sürecine girildiği şeklinde yorumlandı.

Saran Medya’nın uzun süre boyunca Formula 1’i Türk izleyicilere ulaştırdığı S Sport kanalı, yarışseverlerin heyecanını taşıyan bir platform olmuştu. Ancak 2024’e gelindiğinde, S Sport’un Formula 1’i içerik listesinden çıkarması, Türkiye’deki Formula 1 yayın haklarının başka bir yayıncıya geçebileceği söylentilerine neden oldu.

Sosyal medyada dolaşan haberlere göre, yeni sezonda Formula 1’in Türkiye’deki adresi artık S Sport Plus olmayacak. İddialara göre, Bein Sports’un ihale sürecine katıldığı ve yayın haklarını almak üzere olduğu konuşuluyor.

Şu an için her iki taraf da resmi bir açıklama yapmazken, bu değişiklikle ilgili merak ve spekülasyonlar devam ediyor. Formula 1 tutkunları, Türkiye’deki yayın haklarının hangi platforma geçeceğini ve yeni sezon öncesinde hangi kanaldan izleyebileceklerini merakla bekliyor. İlerleyen günlerde konu hakkında resmi bilgilerin paylaşılması ve Formula 1’in Türkiye’deki yayıncısının belirlenmesi bekleniyor.

Öktem Ersoy

Her gün, Star Wars yaşam türlerini bir gün tüm evrende görme ütopyasıyla uyanan Öktem tam bir teknoloji aşığı. iOS, Android gibi taraf tutmalardan uzak kalarak 1 ve 0'lardan oluşan dünyanın tamamını kollarını açarak kucaklayan Öktem Ersoy, Serinletici'de F1 ve teknoloji editörlüğü yapıyor.

You may also like...