Game of Thrones: Jon Snow’un Mektubunda Gizli İpuçları

Share

Game of Thrones’un yedinci sezonu heyecanlı bir şekilde sonlandırmasının ardından hepimizin final sezonunda neler yaşanacağını merak ediyoruz. Game of Thrones hayranlarının son teorilerine göre sekizinci sezona dair ipuçları Jon Snow’un Sansa Stark’a yazdığı mektupta gizli.

Hatırlayacağınız üzere Jon Snow ve Daenerys Targaryen ak gezenlere dair somut bir kanıtla Cersei Lannister‘ı ikna etmeye gitti. Yapılan görüşmenin sonunda da Cersei’yi ikna ettiklerini düşünüyorlar. Elde ettikleri bu başarının ardından Jon durumu kız kardeşine bir mektupla bildirdi. Bu mektubun Türkçe versiyonu ise şöyle:

“Sansa,

Cersei Lannister da tıpkı Daenerys Targaryen gibi birliklerini amacımıza tahsis etti. Eğer bu savaştan sağ çıkarsak, ben de birliklerimizi Yedi Krallığın asıl kraliçesi olan Daenerys’e tahsis etmiş olacağım. Şimdi ikimiz de bölgenin savunmasını organize etmek üzere geliyoruz.

Jon Snow, Kuzey’in Koruyucusu”

Gördüğünüz üzere mektupta bilmediğimiz herhangi bir bilgi yer almıyor. Fakat detaylar fazlasıyla dikkat çekici. Öncelikle Jon Snow kendini artık Kuzey’in Kralı olarak değil Yedi Krallığa bağlılığını belli edecek şekilde Kuzey’in Koruyucusu olarak adlandırıyor. Ardından Daenerys Targaryen‘in kraliçelik iddiasını kabul ettiğini net bir şekilde belli ediyor. Fakat bunun hangi koşullarda olduğunu açıklamak yerine ben böyle karar verdim demeyi tercih ediyor. Bu da sekizinci sezonda Winterfell‘de ciddi çekişmeler yaşanacağına işaret ediyor.

Sansa ve Arya sonunda birlik olmayı başarsa da, Jon Snow’un kararı Kuzey tarafından kolay kabul görmeyecek. Tüm bunların üzerine Jon Snow ve Daenerys Targaryen arasındaki ilişki işleri iyice karıştıracak gibi görünüyor. Kısacık bir mektup üzerinden yapılan tahminlerin ne kadar doğru çıkacağını ise zaman gösterecek.

Log

Emre Kalkan

Serinletici idari işler yöneticisi ve teknoloji editörü Emre, mobil cihazlara ve donanımlara oldukça ilgili ve konsol oyunları olmadan yaşayamayacağına inananlardan. Türkiye'de VR'ın da öncülerinden olan Emre, bilgisayar programcılığı mezunu.

You may also like...