Google CEO’su aynı anda 20 akıllı telefon kullandığını açıkladı

Share

Google ve Alphabet’in CEO’su Sundar Pichai, teknoloji dünyasında pek bilinmeyen bir alışkanlığını açıkladı: aynı anda 20’den fazla akıllı telefon kullanma alışkanlığı. Pichai, India Today’e verdiği röportajda bu ilginç detayı paylaştı ve Google’ın ürettiği Pixel dahil olmak üzere geniş bir akıllı telefon koleksiyonunu kullandığını belirtti.

Sundar Pichai, Google’ın sunduğu hizmetleri farklı cihazlarda test etmek için bu kadar çok sayıda akıllı telefon kullandığını ifade etti. Bu, Google’ın ürünlerinin geniş bir yelpazedeki cihazlarda kalite ve uyumluluk açısından nasıl performans gösterdiğini değerlendirmelerine olanak tanıyor. Ancak Pichai, hangi akıllı telefonları kullandığını veya hangisinin ana telefonu olduğunu belirtmedi.

CEO, röportajda dijital refah ve güvenlik konularına da değindi. Pichai, çocuklarına ekran süreleri konusunda katı sınırlar koymak yerine, kendi kendilerini düzenlemeleri için teşvik ettiğini vurguladı. Şifre güvenliği konusunda ise sık sık şifre değiştirmeyen Pichai, hesaplarını korumak için iki faktörlü kimlik doğrulama kullanmayı tercih ettiğini belirtti.

Röportajda yapay zeka konusu da gündeme geldi. Pichai, yapay zekanın insanoğlunun yarattığı en önemli teknoloji olacağına inandığını ifade etti. Yapay zekayı, insanlık tarihindeki önemli buluşlar olan ateş ve elektrikle benzeterek, teknolojinin gelecekteki rolüne vurgu yaptı. Sundar Pichai’nin bu alışkanlıkları ve görüşleri, Google’ın liderinin teknoloji dünyasındaki benzersiz perspektifini yansıtıyor.

Soner Asım

Soner, teknolojiye olan inancını bir yaşam tarzına dönüştürmüş durumda. Teknolojiyi sadece anlatmıyor, onu adeta yaşıyor. Stajyer olarak başladığı Serinletici kariyerini, teknoloji editörü olarak tam gaz sürdürüyor...

You may also like...