Google Mesajlar, yapay zeka asistanı Bard ile güçleniyor

Share

Teknoloji devi Google, yapay zeka konusundaki çalışmalarını bir adım daha ileri taşıyor. Son duyurusuna göre, Google’ın yeni yapay zeka asistanı Bard, Google Mesajlar uygulamasına entegre edilecek. Bu yenilik, kullanıcılara daha zengin ve etkileşimli bir mesajlaşma deneyimi sunmayı hedefliyor.

Google Mesajlar’ın 20240111_04_RC00 sürümünde yer alan özellik, RCS sohbetlerinde Bard’ın kullanımına olanak tanıyor. Bard, kullanıcıların mesaj yazmasını sağlamanın ötesinde, çeviri yapma, resimleri tanımlama ve diğer ilgi alanlarını keşfetme gibi yeteneklerle donatılmış durumda. Ayrıca, kullanıcının konumu ve geçmiş sohbetleri analiz ederek daha akıllı yanıtlar sunabiliyor.

Ancak, bu yeni özellikle ilgili bazı önemli bilgiler de bulunuyor. Bard kullanılarak yapılan Google Mesajlar sohbetleri, uçtan uca şifrelemeyle korunmayacak. Ayrıca, Google’ın Bard sohbetleri ve verilerini 18 ay boyunca saklayacağı belirtiliyor. Bu durum, kullanıcılar arasında gizlilik endişelerine neden olabilir.

Henüz kullanıma sunulmamış olsa da, Google Mesajlar’a entegre edilecek olan Bard özelliğinin yakın bir zamanda kullanıcılara sunulması bekleniyor. Bu gelişme, Google’ın yapay zeka konusundaki atılımlarını ve mesajlaşma uygulamalarındaki yenilikleri takip edenler için heyecan verici bir haber niteliği taşıyor.

Emre Kalkan

Serinletici idari işler yöneticisi ve teknoloji editörü Emre, mobil cihazlara ve donanımlara oldukça ilgili ve konsol oyunları olmadan yaşayamayacağına inananlardan. Türkiye'de VR'ın da öncülerinden olan Emre, bilgisayar programcılığı mezunu.

You may also like...