Grand Theft Auto VI (GTA 6): Heyecan verici fragman ve çıkış tarihi açıklandı

Share

Oyun dünyasının en çok beklenen yapımlarından biri olan “Grand Theft Auto VI” (GTA 6), nihayet ilk fragmanıyla oyun severlerle buluştu. Rockstar’ın yapımcılığını üstlendiği bu dev yapıt, 2025’te oyun dünyasına adeta bir bomba gibi düşecek.

Fragmanın resmi olarak yayınlanmasına rağmen, beklenenden saatler önce YouTube’da Rockstar’ın sayfasında görücüye çıktı. Bu erken sürpriz, ilk beş saat içinde tam 34 milyon kişi tarafından izlendi. Salı günü TSİ 17.00’de paylaşılması planlanan fragman, gece saatlerinde sızdırıldığı için izleyicilerden gerçek versiyonu için YouTube’a gitmeleri istendi.

GTA VI’nın yayınlanan fragmanı, aksiyon-macera türündeki bu oyunun hayranlarını heyecanlandırdı. Lucia adındaki kadın karakterin, plajlarda, otoyollarda ve gece kulüplerinde partneriyle birlikte çeşitli suçlar işlediği sahnelerle dolu. Lucia, GTA serisinin ilk kadın başkarakteri olarak öne çıkıyor, bu da oyuna ayrı bir heyecan katıyor.

Önceki oyun olan “GTA V” 2013 yılında piyasaya sürülmüştü ve o zamandan beri milyonlarca oyuncu, serinin devamını heyecanla bekliyordu. Ancak, bu uzun bekleme süreci, GTA VI’nın sunduğu yenilikler ve kalite ile tam anlamıyla ödüllendirilecek gibi görünüyor.

Take-Two Interactive’in sahibi olan Rockstar Games, son yıllarda sızıntı problemleriyle mücadele ediyor. 2022’de, hackerlar yeni GTA oyunundan görüntüleri sızdırmıştı. Şirket, bu sızıntıların gerçek olduğunu doğrulayarak “ağlarına girildiğini” ifade etmişti.

GTA 6, 2025 yılında PlayStation 5 ve Xbox Series S ile X’e çıkacak. Ancak, PC platformu için henüz resmi bir duyuru yapılmadı. Oyun dünyası, bu dev yapıtın çıkışını sabırsızlıkla bekliyor ve GTA serisinin yeni bir kilometre taşı olacağını şimdiden söylemek mümkün.

Soner Asım

Soner, teknolojiye olan inancını bir yaşam tarzına dönüştürmüş durumda. Teknolojiyi sadece anlatmıyor, onu adeta yaşıyor. Stajyer olarak başladığı Serinletici kariyerini, teknoloji editörü olarak tam gaz sürdürüyor...

You may also like...