GTA 6 fragmanı YouTube’da olağanüstü bir rekor kırdı!

Share

2013 yılında piyasaya sürülen GTA 5’in ardından oyuncular uzun bir bekleyişin ardından yeni oyun için sabırsızlanıyordu. Rockstar Games, uzun bir sessizliğin ardından nihayet GTA 6’nın duyurusunu yaparak ilk fragmanını paylaştı. GTA 6’nın ilk fragmanı, sadece birkaç saat içinde milyonlarca kez izlenirken, oyun dünyasından da büyük bir beğeni topladı. Ayrıca, fragman YouTube’da MrBeast’in izlenme rekorunu da alt üst etti.

GTA 6’nın ilk fragmanı, sadece 22 saat içinde 85 milyon izlenmeye ulaşarak MrBeast’in 24 saat içindeki YouTube izlenme rekorunu (59,4 milyon) kırdı. Şu an itibariyle fragman videosu 99 milyon izlenmeyi aşmış durumda. Bu, müzik videolarını içermeyen bir sıralama olup, K-Pop devi BTS’in “Butter” şarkısının müzik videosu 108 milyon izlenme ile zirvede bulunuyor.

GTA 6’ya duyulan heyecan, tam on yıldır devam ediyor. Serinin önceki oyunu Grand Theft Auto V, Eylül 2013’te piyasaya sürülmüş ve Guinness Dünya Rekorları’na göre, çıkış gününde 11,21 milyon kopya satışı ve 815,7 milyon dolar gelir elde ederek “bir eğlence ürünü tarafından 24 saat içinde elde edilen en yüksek gelir” rekorunu kırmıştı. Ancak, tüm zamanların en çok satan ikinci video oyunu olma unvanını Minecraft’a kaptırmış değil.

GTA 6 ile birlikte Rockstar Games’in kırılacak birkaç rekor daha bulunuyor. Ancak, oyunun 2025 yılında piyasaya sürüleceği belirtilmiş olsa da, PC için herhangi bir detay paylaşılmamış durumda. Muhtemelen, oyunun PC sürümü GTA 5’te olduğu gibi daha sonraki bir tarihte gelebilir. Oyuncular, bu uzun bekleyişin ardından GTA 6’nın heyecanını yaşamaya hazırlanıyor.

Olgu Atanay

Olgu, Serinletici'ye teknoloji stajyeri olarak hızlı bir giriş yaptı. Aynı hızı yazarlık yolunda kullanma konusunda en ufak bir kuşkusu yok.

You may also like...