GTA 6 haritası büyüklük rekoru kırıyor: GTA 5’i üçe katlayacak!

Share

Grand Theft Auto serisinin yeni üyesi, yani GTA 6, merakla beklenen duyurusuna hazırlanırken, oyunun haritasına dair çarpıcı iddialar ortaya çıktı. Oyun severleri heyecanlandıran bu iddialara göre, GTA 6’nın haritası, önceki oyun olan GTA 5’in haritasının tam üç katı büyüklüğünde olacak.

GTA haritalama topluluğu, Twitter’da Jason From Gta 6 2.0 hesabı aracılığıyla sızdırılan klipleri inceleyerek bir harita oluşturdu. Bu haritaya göre, Vice City ve Port Gellhorn arasındaki mesafe, GTA 5’in tüm haritasının uzunluğuna eşdeğer. Bu çıkarım, GTA 6’nın devasa bir oyun dünyasına sahip olacağına işaret ediyor.

Oyun dünyasının merakla beklediği GTA 6 için yapılan bu harita tahmini, oyunun ne kadar geniş ve çeşitli bir haritaya sahip olacağı konusunda ipuçları veriyor. Önceki GTA oyunları, detaylı ve keşfedilecek birçok bölge sunmasıyla tanınıyordu, ancak GTA 6’nın bu konuda bir adım öteye gideceği düşünülüyor.

GTA 6’nın yeni bir fragmanının önümüzdeki ay paylaşılacak olması, oyun severleri heyecanlandırırken, çıkış tarihi konusundaki belirsizlik de kademeli olarak ortadan kalkıyor gibi görünüyor. Grand Theft Auto 6’nın muazzam haritasıyla, oyun dünyasına yeni bir boyut kazandırması bekleniyor.

Gürsel Başak

Gürsel Başak, video oyunları oynamayı, televizyon izlemeyi, AI eğitmeyi ve sinemaya gitmeyi seven otuzlarının ortasında bir yaşam formudur. İlham verici ve heyecanlı ama aynı zamanda çok korkak ve biraz dengesiz olabilir. Yaban arılarına alerjisi olan Gürsel biraz kilolu ama bunun dışında kendini oldukça iyi durumda tanımlayan bir şekle sahiptir. Serinletici için başta "İsim, Şehir, Hayvan" köşe yazıları ile "Gürsel'in Mutfağı" yemek tariflerini hazırlayan Gürsel, sınır tanımayan içerik üretici olarak çok da fazla konu ayrımı yapmadan yazar da yazar... Orta sınıf bir mahallede büyüyen Gürsel, annesinin gençken onu sarhoş olan babasıyla bırakarak terk etmesinin şokunu halen üstünden atamadığını, gittiği her ortamda itiraf etmekten asla çekinmez.

You may also like...