GTA 6 ile ilgili Vice City temelli bir harita sızdırıldı!

Share

Yeni Grand Theft Auto oyunu için önemli bir sızıntı ortaya çıktı. Daha önce GTA 6 için Vice City haritasına geri döneceği iddia edilen oyun için şimdi de harita sızıntısı ortaya çıktı. GTA 6, oyuncuların uzun süredir beklediği oyunlar arasında. Ancak sekiz sene önce çıkan GTA 5 satışları ile yeni oyunun önünü tıkıyor.

İnternette isimsiz bir kaynak tarafından paylaşılan harita, GTA hayranlarını da ikiye bölmüş durumda. Haritanın gerçekliği sorgulanırken, daha önce de bazı sızıntılar da oyunun Miami’de geçeceğini iddia etti.

Sızdırılan bu GTA 6 haritası, Vice City haritasına oldukça benziyor. Bildiğiniz gibi Vice City kurgusal bir şehir ve aslen Miami şehrini temel alıyor.

Paylaşılan Vice City haritasının GTA 6 oyununda karşımıza çıkacak haritanın bir kısmı olma ihtimali olduğu görüşü de gündemde. Zira oyuncular yeni GTA oyununda geniş bir açık dünya beklentisinde.

gta 6, gta 6 haritası, gta 6 vice city

Tüm bu iddialara rağmen, Rockstar Games oyunla ilgili bir çalışma yaptığını kabul etmiş değil. Hatta stüdyo bu konu hakkında herhangi bir açıklama yapmadı. Ancak kısa bir süre önce Rockstar North’un oyun hataları bulacak ve düzeltecek personel arayışında olduğu ortaya çıkmıştı.

Rockstar Games’in oyunu geliştirip geliştirmediği ile ilgili sağlıklı bir sızıntı ise şimdiye kadar ortaya çıkmadı. Ancak oyun sektörünün önde gelen isimlerinden ViewerAnon daha önce GTA 6 çıkış tarihi için 2023 yılını işaret etti.

GTA 5 ise Epic Games‘te ücretsiz verilmesi sonrası oynayan sayılarında da rekorlar kırdı. Yine sekiz yıllık oyun Rockstar Games‘in en çok satan oyunu. Efsane oyun Şubat ayı verilerine göre 140 milyon satış rakamına ulaştı. Stüdyonun son oyunu Read Dead Redemption 2 ise 37 milyon satış rakamına ulaştı.

GTA 5’in halen satıyor olması ve grafik performansının günümüzde bile standart belirlemesi gibi nedenler yeni oyun için umutları suya düşürüyor. Oyunun en erken 2023 yılında tanıtılacağı tezi ise oyun sektöründe en güçlü iddia konumunda.

https://shiftdelete.net/gta-6-vice-city-iddiasi-harita-sizdirildi

Emre Kalkan

Serinletici idari işler yöneticisi ve teknoloji editörü Emre, mobil cihazlara ve donanımlara oldukça ilgili ve konsol oyunları olmadan yaşayamayacağına inananlardan. Türkiye'de VR'ın da öncülerinden olan Emre, bilgisayar programcılığı mezunu.

You may also like...