Hafta sonu ne izlesek: Monsters, Inc. (2001)

Share

Monsters, Inc., Pixar tarafından yapılan bir animasyon filmidir.

Film, çocukların korkularından güç alan canavarların yaşadığı bir dünyada geçmektedir. Baş karakterimiz olan Sulley, Monstropolis’in en iyi korku üreticilerinden biridir. En iyi arkadaşı Mike ise onun antrenörüdür. Fakat bir gün, bir çocuk Monstropolis’e girdiğinde her şey değişir.

Çünkü canavarlar çocukların korkularından enerji elde etmektedirler ve çocukların korkularından güç almaları gerekmektedir. Fakat bu çocuk farklıdır, ondan korku değil sevgi enerjisi gelmektedir.

Sulley ve Mike, çocuğu geri getirmek için birlikte çalışmak zorundadır. Bu macera sırasında Sulley ve çocuk arasında güçlü bir bağ oluşur ve sonunda onu geri göndermek yerine korumaya karar verirler.

Film, dostluğun ve sevginin gücü hakkında dokunaklı bir hikaye anlatır.

Gürsel Başak

Gürsel Başak, video oyunları oynamayı, televizyon izlemeyi, AI eğitmeyi ve sinemaya gitmeyi seven otuzlarının ortasında bir yaşam formudur. İlham verici ve heyecanlı ama aynı zamanda çok korkak ve biraz dengesiz olabilir. Yaban arılarına alerjisi olan Gürsel biraz kilolu ama bunun dışında kendini oldukça iyi durumda tanımlayan bir şekle sahiptir. Serinletici için başta "İsim, Şehir, Hayvan" köşe yazıları ile "Gürsel'in Mutfağı" yemek tariflerini hazırlayan Gürsel, sınır tanımayan içerik üretici olarak çok da fazla konu ayrımı yapmadan yazar da yazar... Orta sınıf bir mahallede büyüyen Gürsel, annesinin gençken onu sarhoş olan babasıyla bırakarak terk etmesinin şokunu halen üstünden atamadığını, gittiği her ortamda itiraf etmekten asla çekinmez.

You may also like...