Huawei akıllı telefon pazarında yeniden yükselişte

Share

Huawei’nin CEO’su Yu Chengdong, 2023 yılında düzenlenen Huawei Geliştirici Konferansı’nda yaptığı konuşmada, şirketin akıllı telefon pazarına geri döndüğünü açıkladı. İkinci çeyrekte Çin akıllı telefon pazarında elde ettiği yüzde 76,1’lik pay artışının rekor düzeyde olduğunu belirtti.

IDC verilerine göre, Huawei’nin yerel akıllı telefon pazarındaki payı ikinci çeyrekte yüzde 13’e yükseldi. Bu rakam, şirketin Xiaomi ile aynı seviyeye gelerek en büyük cihaz üreticileri sıralamasında beşinci sıraya yerleştiğini gösteriyor. Raporda, Çin pazarında Huawei ve Apple dışında diğer üreticilerin ikinci çeyrekte büyüme kaydetmediğine dikkat çekildi.

Huawei, tüm zorluklara ve tedarik zinciri engellerine rağmen, yeni P60 serisi ve Mate X3 serisi katlanabilir telefonların mükemmel performansının iyi satışlara yol açtığını vurguladı. Şirketin akıllı telefon üretiminin zorluğuna ve ABD yaptırımları altında olmasına rağmen, güçlü marka değeri, etkileyici mağaza satışları ve bileşen tedarikindeki çözümlerle Huawei’nin Çin’deki akıllı telefon satışlarını keskin bir şekilde artırdığı Temmuz ayında açıklanmıştı.

Mesnet Önal

Bir gün hayatta yaptığı veri analizlerinden sıkılan Mesnet, verinin kendisini yaratma macerasıyla çıktı yola. Önündeki engelleri her aşışında eski iş arkadaşlarına daha çok iş çıkartarak...

You may also like...