Instagram, Reels videolarını indirme imkanı sundu

Share

Sosyal medya devi Instagram, Meta şirketinin çatısı altında getirdiği yeniliklerle adından söz ettirmeye devam ediyor. Son olarak, geçtiğimiz aylarda herkesin erişimine açılan Reels videolarını indirme özelliğini duyurmuş ve bu avantajdan sadece ABD’deki mobil kullanıcılarıyla sınırlı tutmuştu. Ancak, Instagram Başkanı Adam Mosseri’nin açıklamasına göre, bu özellik artık dünya genelindeki tüm kullanıcılar için kullanıma sunulmuş durumda.

Instagram kullanıcıları artık, beğendikleri herkese açık Reels videolarını cihazlarına indirip daha sonra istedikleri zaman izleyebilme ayrıcalığına sahipler. Bu kolaylığı elde etmek için tek yapmaları gereken Paylaş düğmesine dokunmak ve indirme işlemini başlatmak.

İndirilen Reels videoları, benzer bir özelliği bulunan TikTok gibi, kullanıcının hesap adını taşıyan Instagram filigranına sahip olacak. Ayrıca, Reels videoları, yalnızca orijinal müzikle oluşturulmuşlarsa müzikle birlikte indirilebilecek. Lisanslı müzik kullanıldığında ise arka plandaki sesler otomatik olarak kısılacak.

TikTok’un popüler video indirme özelliği, içerik oluşturuculara ve paylaşım yapmak isteyenlere platformlar arası kolay bir geçiş sağladığı için uygulamaya daha fazla kullanıcı çekiyor. TikTok kullanmayan kişiler, takip etmek istedikleri içerik üreticilerini bulduklarında veya benzer türde daha fazla içerik görmek istediklerinde Instagram’a kaydolmaya karar verebilirler.

Instagram’ın bu stratejiyi benimsemesi muhtemelen aynı başarıyı elde etme amacını taşıyor. Ancak, kullanıcılar Reels videolarının indirilmesini istemiyorlarsa, Ayarlar bölümünde Gizlilik altında Reels ve Remix’e giderek “İnsanların Reels’ınızı indirmesine izin verin” seçeneğini kapatarak bu özelliği devre dışı bırakabilirler.

Hande Sheref

Daha çocukken ailesiyle birlikte ABD'ye yerleşen Hande, Los Angeles'ın bitmeyen sıcak rüzgarlarıyla her güne daha olgunlaşmış ve bilge olarak uyandığına inanıyor. Bir gün ülkesine dönme hayalinden asla vazgeçmeyen Hande Sheref, hayatın tadını çıkartmaktan geri kalmıyor. Serinletici'de ağırlıkla dünya ve teknoloji çalışmalarında yer alan yazar, hayatın bir resim tablosu olduğuna inananlardan...

You may also like...