iPad kullanıcıları üzgün: Instagram özel bir uygulama geliştirmiyor

Share

Instagram, milyonlarca kullanıcının vazgeçilmezi haline gelmiş bir sosyal medya platformu. Ancak iPad kullanıcıları için bu uygulamanın özlenen bir versiyonu maalesef yok. Instagram CEO’su Mosseri, iPad kullanıcı sayısının yetersiz olduğunu ve iPad için özel bir uygulama geliştirme çalışmalarının şu an için yapılmadığını doğruladı.

Instagram, başlangıçta bir iPhone uygulaması olarak ortaya çıktı ve daha sonra Android platformuna da geçti. Ancak iPad kullanıcıları, özel bir Instagram uygulaması bekliyorlar ve bu beklenti uzun bir süredir devam ediyor. Instagram’ın web sürümü iPad üzerinde kullanılabilir olsa da, özel bir uygulama kullanmak her zaman daha kullanıcı dostu bir deneyim sunuyor.

Mosseri’nin açıklamalarına göre, Instagram şu an için iPad için özel bir uygulama geliştirme planı yapmıyor. Bununla birlikte, ilerleyen zamanlarda bu durumun değişebileceğini ve iPad için bir uygulamanın olumlu bir gelişme olabileceğini belirtti. Ancak şu an için Instagram’ın öncelikli olarak üzerinde çalıştığı ve daha önemsediği yeni özellikler bulunduğunu da vurguladı.

iPad kullanıcıları için bu açıklama pek iç açıcı değil gibi görünse de, Instagram’ın mevcut web sürümünün iPad üzerinde çalıştığını unutmamak önemli. Ayrıca, iPad kullanıcılarının Instagram’ı tarayıcıları üzerinden kullanmaya devam edebilecekleri unutulmamalı.

Bu durum, Instagram kullanıcılarının iPad’de daha iyi bir deneyim yaşamayı umut etmelerine neden olabilir. Ancak şu an için resmi bir Instagram uygulamasının iPad’e gelip gelmeyeceği belirsizliğini koruyor. Instagram’ın öncelikleri ve kullanıcı talepleri arasında denge bulma süreci devam ediyor gibi görünüyor.

Mesnet Önal

Bir gün hayatta yaptığı veri analizlerinden sıkılan Mesnet, verinin kendisini yaratma macerasıyla çıktı yola. Önündeki engelleri her aşışında eski iş arkadaşlarına daha çok iş çıkartarak...

You may also like...