iPad Mini Serisi Sona Eriyor

Share

Apple zamanı geldiğinde kendi cihazlarındaki özelliklerin, geliştirdiği servislerin ve hatta cihazların kendisinin fişini çekiyor. Böylece yeni cihazları için yer açılıyor ve kullanıcıların çok fazla seçenek arasında kaybolmasının önüne geçiliyor. Şimdi de iPad serisinin sevilen üyelerinden biri için yolun sonu görünmüş durumda.

Belirtilenlere göre bir süredir yenilenmeyen iPad mini serisi sona eriyor. Bu serinin bitmesinde satış rakamlarının düşük olmasının etkili olduğu söyleniyor. Ayrııca küçük ekranlı cihazların eskisi kader talep görmemesinin de iPad mini’nin sonunu getirdiği düşünülüyor. Apple’ın seriye hemen mi son vereceği yoksa birkaç ay sonra mı satışların duracağı konusunda henüz bir bilgi bulunmuyor. Fakat konunun yakın zamanda açığa kavuşması bekleniyor.

iPad mini haricinde şu anda iPad, iPad Pro ve iPad Air olmak üzere üç farklı iPad modeli bulunuyor. iPad ev kullanıcılarına ve basit işlemler için hızlı bir tablet arayanlara hitap ediyor. iPad Air ise özellik açısından daha üst seviyede bir tablet arayan ancak yine de profesyonel özellikler beklemeyenlerin tercihi oluyor. Son olarak iPad Pro ise Smart Keyboard ve Apple Pencil ile bilgisayar deneyimini yaşamak isteyen profesyonel kullanıcıları kendisine çekiyor. Bu haliyle iPad serileri mini olmadan da farklı kullanım tarzlarına hitap edebiliyor gibi görünüyor. Dolayısıyla Apple kısa süre içerisinde iPad mini’nin üretimine son verirse şaşırmamak gerek.

BGR, Log

Emre Kalkan

Serinletici idari işler yöneticisi ve teknoloji editörü Emre, mobil cihazlara ve donanımlara oldukça ilgili ve konsol oyunları olmadan yaşayamayacağına inananlardan. Türkiye'de VR'ın da öncülerinden olan Emre, bilgisayar programcılığı mezunu.

You may also like...