iPhone 15 Pro, 2 TB saklama alanı sunacak

Share

Apple, muhtemelen iPhone 15 serisini 13 Eylül tarihinde tanıtacak. Özellikle iPhone 15 Pro ve 15 Pro Max modellerinde 2TB’a kadar depolama kapasitesi sunulması bekleniyor. Gözlemlenene göre, en üst düzey depolama seçeneğine sahip olması nedeniyle en pahalı iPhone unvanı iPhone 15 Pro Max 2 TB modeline ait olacak.

iPhone 15 Pro Max Depolama Seçenekleri

İddialara göre, iPhone 15 Pro serisi, iPhone 14 Pro modellerine kıyasla iki kat daha fazla depolama alanı sunacak. iPhone 15 Pro modelleri, 256GB’lık bir depolama seçeneğiyle başlayacak ve en üst düzeyde 2TB’a kadar seçenek sunacak. Örneğin, tercihini iPhone 15 Pro Max’den yana kullanacak bir kullanıcı, 256GB, 512GB, 1TB ve 2TB gibi farklı depolama seçenekleri arasından seçim yapabilecek.

Beklenen Fiyatlar

Depolama alanının iki katına çıkması, doğal olarak fiyatları da yükseltecek. Peki, iPhone 15 Pro’nun fiyatı ne olacak? iPhone 14 Pro, 999 dolar başlangıç fiyatıyla piyasaya sürülmüştü. Ancak iPhone 15 Pro’nun başlangıç fiyatının 1099 dolar olması bekleniyor. Öte yandan, iPhone 15 Pro Max modelinin fiyatının ise 1199 dolar seviyelerinde başlayabileceği tahmin ediliyor.

Apple’ın 1TB depolama seçeneğini ilk olarak iPhone 13 Pro ve 13 Pro Max modelleriyle sunması, özellikle ProRes video gibi yeni kamera özelliklerinin daha fazla alan gerektirmesinden kaynaklanmıştı. Daha önce iPhone 14 Pro’da 2TB depolama seçeneğinin geleceği söylentileri ortaya çıkmış ancak bunun gerçekleşmediği biliniyor. Şimdiyse gözler, iPhone 15 Pro’nun 2TB depolama seçeneğiyle gelip gelmeyeceğine çevrildi.

Emre Kalkan

Serinletici idari işler yöneticisi ve teknoloji editörü Emre, mobil cihazlara ve donanımlara oldukça ilgili ve konsol oyunları olmadan yaşayamayacağına inananlardan. Türkiye'de VR'ın da öncülerinden olan Emre, bilgisayar programcılığı mezunu.

You may also like...