iPhone 15 serisi batarya kapasitesiyle öne çıkacak

Share

Apple’ın 2023 yılında piyasaya süreceği iPhone 15 serisi hakkında yeni bilgiler ortaya çıktı.

Foxconn’da çalışan bir kaynağın iddiasına göre, yeni iPhone modelleri mevcut iPhone 14 serisine kıyasla çok daha büyük bataryalara sahip olacak. Bu da iPhone 15 serisinin pil ömrü konusunda rakiplerine fark atacağı anlamına geliyor.

Kaynağın ITHome’a verdiği bilgilere göre, iPhone 15 yüzde 18, iPhone 15 Plus ve iPhone 15 Pro yüzde 14 ve iPhone 15 Pro Max yüzde 12 daha büyük bir batarya kapasitesine sahip olacak. Bu durumda, iPhone 15 Plus Pro Max modelini geride bırakarak pil kapasitesi liderliğini koruyacak, iPhone 15 Pro ise en küçük pile sahip iPhone olarak kalacak.

Bu iddialar henüz doğrulanmadı ancak iddia edilen kapasiteler, bu yılki iPhone modellerinin daha kalın bir tasarıma sahip olacağı ve daha büyük piller için daha fazla yer açacağı söylentileriyle uyumlu görünüyor. Ayrıca Apple A16 ve A17 Bionic çiplerin de verimlilik konusunda iyileştirmeler sunacağı tahmin ediliyor. Böylece tüm iPhone serisi bu yıl pil ömründe önemli gelişmeler gösterebilir.

ITHome ayrıca Foxconn kaynağından aldığı başka bir bilgiyi de paylaştı. Buna göre, iPhone 15 Pro modeli standart olarak 256GB depolama alanıyla gelecek. Bu da mevcut modellerdeki temel kapasitenin iki katı demek. Bu da Pro ve Pro olmayan modeller arasında önemli bir fark yaratacaktır, çünkü iPhone 15 ve iPhone 15 Plus’ın hala 128GB depolama alanına sahip olması bekleniyor.

Emre Kalkan

Serinletici idari işler yöneticisi ve teknoloji editörü Emre, mobil cihazlara ve donanımlara oldukça ilgili ve konsol oyunları olmadan yaşayamayacağına inananlardan. Türkiye'de VR'ın da öncülerinden olan Emre, bilgisayar programcılığı mezunu.

You may also like...