iPhone SE 4 ekran tedarikçisi belli oldu

Share

Apple’ın bütçe dostu iPhone’u olan iPhone SE 4 için yeni detaylar ortaya çıkmaya başladı. 2024 model iPhone SE 4, BOE tarafından üretilen OLED panele sahip olacak. İşte detaylar:

Apple’ın daha önceki uygun fiyatlı iPhone denemeleri, iPhone SE 3, iPhone 13 Mini ve iPhone 14 Plus gibi, beklenen başarıyı elde edemedi. Ancak uzun zamandır iPhone SE 4 modelinin yolda olduğu söyleniyordu. Yenilenen versiyonun OLED ekran, Face ID ve yeni özelliklerle geleceği konuşuluyor. Son olarak, 2024 iPhone SE 4’ün ekran tedarikçisi de netleşmeye başladı.

iPhone SE serisi ilk kez 2016’da tanıtıldı ve o zamandan bu yana iki devam modeliyle karşılaştık. Halihazırda mevcut olan iPhone SE 3 modeli, 4,7 inçlik bir LCD ekrana, Touch ID’ye, 5G’ye, 12 megapiksel arka kameraya ve A15 Bionic işlemciye sahip.

iPhone SE 4’ün iPhone 14 modeline benzer bir tasarıma sahip olacağı söyleniyor. Ayrıca, 6,1 inçlik bir OLED ekran, Face ID ve Apple A16 Bionic işlemciye sahip olması bekleniyor. Sektörden gelen son bilgilere göre, iPhone SE 4’e güç verecek panel için Samsung Display, BOE ve Tianma ile görüşmeler tamamlandı.

Apple’ın OLED panel başına 25 dolar talep ettiği ancak Samsung’un teklifinin 30 dolar olduğu belirtiliyor. Bu da BOE ve Tianma’yı potansiyel tedarikçiler arasında bırakıyor. Ancak Tianma henüz Apple’ın katı kalite standartlarını karşılayamadığı için, BOE’nin çoğu siparişten sorumlu olması bekleniyor.

iPhone SE 4 için panel fiyatlarının, iPhone 15’te kullanılan OLED ekranlara kıyasla daha düşük olduğu söyleniyor. Çünkü SE için kullanılacak paneller, iPhone 13 ve iPhone 14’te kullanılanlarla aynı eski parçaları içerecek. Bu nedenle tedarikçiler için herhangi bir Ar-Ge yatırımı gerekmeyecek.

Olgu Atanay

Olgu, Serinletici'ye teknoloji stajyeri olarak hızlı bir giriş yaptı. Aynı hızı yazarlık yolunda kullanma konusunda en ufak bir kuşkusu yok.

You may also like...