John Wick Serisi anime dünyasına adım atıyor

Share

Aksiyonun doruklarına çıkan John Wick serisi, artık animesi ile hayranlarıyla buluşmaya hazırlanıyor. Keanu Reeves’in başrolünde olduğu bu efsanevi serinin 4. filmi izleyicilerle buluşurken, şimdi de bir müjde daha geldi: John Wick animesi yolda.

Japon animelerinin dünya genelindeki popülerliği göz önüne alındığında, John Wick’in anime formatında hayat bulması büyük bir heyecan yaratıyor. Serinin yönetmeni Chad Stahelski, katıldığı bir Podcast programında projenin geliştirme aşamasında olduğunu ve Japon animelerine olan hayranlığını dile getirdi.

Anime formatı, John Wick’in aksiyon yüklü evreni için biçilmiş kaftan gibi duruyor. Aksiyon sahneleriyle ünlü olan Japon animeleri, John Wick’in karakterini ve hikayesini etkileyici bir şekilde sunabilir. Planlanan anime projesinin dizi formatında olması, karakterin derinliğini ve evrenin karmaşıklığını daha detaylı bir şekilde işleme fırsatı tanıyabilir.

Hollywood’un Japon animeleriyle etkileşimi giderek artıyor. Animatrix ve Blade Runner 2049 gibi önceki projeler, bu tür bir işbirliğinin başarılı olabileceğini gösteriyor. The Witcher dizisinin anime formatında karşımıza çıkması da bu trendi pekiştiriyor.

John Wick, kiralık katillerin dünyasında eşsiz bir anti-kahraman olarak öne çıkıyor. İlk filmde başlayan kişisel bir intikam hikayesi, John Wick’in ait olduğu dünyayı kökten değiştirmesine kadar uzanıyor. John Wick 5’in onaylanmış olması ise bu efsanevi karakterin macerasının henüz sona ermediğini gösteriyor. Serinin hayranları, anime dünyasında John Wick’in nasıl bir soluk alacağını merakla bekliyor.

Sema Doğan

Akdeniz Üniversitesi İktisat Bölümü'nden mezun olan Sema, İzmir'de özel bir şirkette danışman olarak çalışıyor. Konu film olduğunda izleyicilikten yorumlamaya her alanda heyecanına engel olamayan Sema'yı arkadaşları "Film Girl" olarak anıyor. Bununla birlikte teknolojiye büyük ilgi duyan Sema, Serinletici için kültür-sanat, yaşam ve teknoloji içerikleri sağlıyor.

You may also like...