Joker 2, yepyeni bir atılımla müzikal olabilir!

Share

Geçtiğimiz yıllarda sinemaseverlerle buluşan ve adından uzun süre söz ettiren Joker filmi, devamıyla geliyor. Todd Phillips’in yönettiği ve Joaquin Phoenix’in muazzam performansıyla dikkat çeken ilk film, gişe rekorları kırmıştı. Şimdi ise Joker 2, müzikal bir solukla seyirciyle buluşmaya hazırlanıyor.

İlk filmdeki başarısının ardından Joker: Folie À Deux adıyla devam edecek olan yapım, birbirinden çarpıcı iki yeni görselle sinemaseverlere bir ön bakış sunuyor. Joaquin Phoenix’in canlandırdığı Joker karakteri, bu sefer Gotham şehrinin ünlü akıl hastanesi Arkham Asylum’da karşımıza çıkıyor. Ayrıca, Joker’a hayat veren Lady Gaga’nın Harley Quinn olarak eşlik ettiği bir diğer görsel de paylaşıldı.

Joker 2’nin sıradışı yapısına dair ortaya atılan iddialar, filmle ilgili heyecanı daha da arttırıyor. Todd Phillips’in, bu kez müzikal bir temaya odaklandığı ve en azından müzikal sekansların yer alacağı belirtiliyor. Harley Quinn karakterini canlandırmak için Lady Gaga’nın seçilmesinin de bu müzikal karara bir gönderme olduğu düşünülüyor.

Phillips, ilk filmde de Joker’ın dans sahneleri ve Hildur Guðnadóttir’in etkileyici müzikleriyle müzikal unsurları kullanmıştı. Ancak Joker 2’de bu temaya daha doğrudan bir şekilde dokunulacak olması, seyircilerin nasıl bir tepki vereceği konusunda merak uyandırıyor. Bu soruların cevaplarını bulmak içinse filmi beklememiz gerekecek. Joker: Folie À Deux, 4 Ekim 2024 tarihinde vizyona girecek ve sinema dünyasına farklı bir bakış açısı getirecek gibi görünüyor.

Sema Doğan

Akdeniz Üniversitesi İktisat Bölümü'nden mezun olan Sema, İzmir'de özel bir şirkette danışman olarak çalışıyor. Konu film olduğunda izleyicilikten yorumlamaya her alanda heyecanına engel olamayan Sema'yı arkadaşları "Film Girl" olarak anıyor. Bununla birlikte teknolojiye büyük ilgi duyan Sema, Serinletici için kültür-sanat, yaşam ve teknoloji içerikleri sağlıyor.

You may also like...