Katlanabilir iPad yolda: iPad Mini’nin yerini alabilir

Share

Teknoloji dünyasında katlanabilir modellerin popülerliği artarken, Apple’ın bu alana atılım yapmaya hazırlandığına dair güçlü söylentiler geliyor. Ancak sürpriz bir şekilde, katlanabilir bir iPhone değil, iPad Mini’nin yerini alacak bir modelle karşılaşabiliriz.

Samsung gibi birçok üreticinin katlanabilir cihazlarına odaklandığı bir dönemde, Apple’ın kendine özgü bir strateji izlemesi bekleniyor. En son çıkan raporlar, Apple’ın katlanabilir iPad konsepti üzerinde çalıştığını ve bu modelin 7 ila 8 inç arasında bir ekran boyutuna sahip olacağını gösteriyor.

Geçtiğimiz yıl yeni iPad modellerinin tanıtılmadığı göz önüne alındığında, Apple’ın bu alanda yeni bir adım atma zamanının geldiği düşünülüyor. Ancak iPad Mini’nin yerini alacak olan katlanabilir modelin çıkış tarihi henüz net değil. The Elec adlı kaynağa göre, cihazın lansmanı 2026 ile 2027 arasında gerçekleşebilir.

Şu an için Apple’ın katlanabilir iPad için Samsung ve LG gibi tedarikçilerle görüşmelerde bulunduğu ifade ediliyor. Ancak henüz ultra ince cam, kapak pencereleri ve menteşe tasarımı gibi detaylar konusunda kesin bir karar alınmış değil.

Katlanabilir iPad’in gerçekleşmesi, Apple hayranlarını heyecanlandırırken, bu modelin teknoloji dünyasına nasıl bir yenilik getireceği merak konusu olmaya devam ediyor.

Emre Kalkan

Serinletici idari işler yöneticisi ve teknoloji editörü Emre, mobil cihazlara ve donanımlara oldukça ilgili ve konsol oyunları olmadan yaşayamayacağına inananlardan. Türkiye'de VR'ın da öncülerinden olan Emre, bilgisayar programcılığı mezunu.

You may also like...