LeBron James’ten, NBA tarihinde bir ilk: 40.000 sayı barajını aştı

Share

NBA’in parlayan yıldızlarından biri olan LeBron James, Los Angeles Lakers’ın Denver Nuggets ile karşılaştığı maçta kaydettiği sayılarla tarihi bir başarıya imza attı. Dün akşam oynanan mücadelede 40.000 sayı barajını geçen James, NBA tarihinde bu eşi benzeri olmayan başarıya ulaşan ilk oyuncu oldu.

39 yaşındaki süperstar, geceyi 26 sayıyla tamamlarken, bu sayılarla 40.000 sayı barajına ulaşarak kariyerine yeni bir zafer daha ekledi. Ancak Lakers’ın maçı 124-114 kaybetmesi, bu tarihi anı biraz buruk kıldı.

LeBron James, maçın ikinci çeyreğinde attığı turnikeyle bu benzersiz başarıya imza attı. Seyirciler, bu tarihi anı yaşarken James’i ayakta alkışladı, attığı top ise özel bir anı olarak muhafaza edilecek.

Maç sonrasında konuşan LeBron James, “Bir şeyi yapan ilk oyuncu olmak, bu ligde oldukça havalı bir şey” diyerek duygularını ifade etti. Bu zaferle birlikte LeBron James, NBA kariyerine birçok unutulmaz anı sığdırmaya devam ediyor. Şubat 2023’te NBA’in tüm zamanların en skorer oyuncusu unvanını elde eden James, bu kez de 40.000 sayı barajını geçerek adını tarih kitaplarına yazdırdı.

Enes Demircioğlu

Hayatta "gündem" dendiğinde çevresindeki herkesin kendisine koştuğu Enes, gündemi Serinletici ile dünyaya sunuyor. Aynı zamanda Anadolu Üniversitesi İşletme Bölümü öğrencisi olan Enes, müziksiz yaşayamayanlardan...

You may also like...