Makyajlı 2024 Volkswagen Golf 8.5 tanıtıldı

Share

Makyajlı 2024 Volkswagen Golf 8.5, sonunda resmi olarak tanıtıldı. Bu güncelleme, iç ve dış tasarımda yapılan yenilikler, güçlendirilmiş GTI versiyonu ve ChatGPT entegrasyonu gibi özellikleri içeriyor.

Dış tasarımda, Golf’ün ışık imzasının güncellenmiş LED farları dikkat çekiyor. Üst versiyonlarda ise uzanan bir LED şerit ve aydınlatılmış logo bulunuyor. Ayrıca, arka tarafta yeni tasarlanmış tampon ve LED stop lambaları da dikkat çekiyor.

Yenilenen Golf, dört yeni gövde rengi seçeneği ve beş farklı jant tasarımı ile birlikte geliyor. İç mekanında direksiyon simidindeki dokunmatik kontrollerin kaldırıldığı, 10.4 inç veya 12.9 inç dokunmatik ekranlarla kontrol edilen yeni nesil bir multimedya sistemi bulunuyor. Ayrıca, ChatGPT temelli yeni bir sesli asistan da içeriğe dahil edilmiş durumda.

Motor seçenekleri arasında 116 veya 150 beygir gücünde 1.5 TSI benzinli motor, 204 beygir gücünde 2.0 TSI benzinli motor, 1.5 eTSI hafif hibrit seçenekler, 2.0 TSI ve 265 beygir gücündeki GTI versiyonu bulunuyor. Ayrıca, şarj edilebilir hibrit (PHEV) seçenekler olan eHybrid ve GTE, güçlü bir performans sunuyor.

Makyajlı Golf, Avrupa’da bahar aylarında satışa sunulacak, ancak henüz fiyatları açıklanmadı. Bu güncelleme, Golf sevenler için modern teknoloji ve güncellenmiş tasarımı bir araya getiriyor.

Ali Bardakçı

Gaziantep Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölümü'nü bitiren Ali, iş yaşamını aynı şehirde sürdürüyor. 19. yüzyıl sanat akımları üzerine hobi amaçlı çalışmaları bulunan Ali, Serinletici'de gündemi her alanda takip etmeyi hedefliyor.

You may also like...