Marko: F1’de Verstappen’in ardında ikinci olmak, kazanmak gibi

Share

Bu yılki RB19’a oldukça uyumlu olan Max Verstappen, geride kalan 12 yarışın 10’unu kazanarak üçüncü şampiyonluğunu büyük ölçüde garantiledi.

Verstappen’in performansı rakiplerinin ulaşamayacağı bir seviyede ve yarışların çoğunda büyük farklarla zafer kazanıyor. Red Bull’un motor sporları danışmanı Helmut Marko, Verstappen’in arkasında finiş görmeyi bir zafer olarak nitelendiriyor ve şu anda onunla aynı seviyede performans gösterebilecek başka bir sürücü olmadığını ifade ediyor.

Marko ayrıca Max’in lastikleri dikkatli kullanarak hızını kaybetmediğini ve yarışları çok iyi okuyup neler olacağını tahmin edebilme yeteneğinin eşsiz olduğunu vurguluyor.

Yaz arasından hoşlanmasa da, yarışların devam etmesini tercih eden Marko, aynı zamanda mekanikerler gibi yoğun çalışan insanların da bir mola ihtiyacı olduğunu belirtiyor.

Öktem Ersoy

Her gün, Star Wars yaşam türlerini bir gün tüm evrende görme ütopyasıyla uyanan Öktem tam bir teknoloji aşığı. iOS, Android gibi taraf tutmalardan uzak kalarak 1 ve 0'lardan oluşan dünyanın tamamını kollarını açarak kucaklayan Öktem Ersoy, Serinletici'de F1 ve teknoloji editörlüğü yapıyor.

You may also like...