McLaren’in F1’deki ilerlemesi Mika Hakkinen’i şaşırttı

Share

Geçtiğimiz kış geliştirme hedeflerini kaçırdıktan sonra düşük beklentilerle yola çıkan McLaren, MCL60 aracını geliştirerek 2023’ün ikinci yarısında Red Bull’a meydan okuyacak seviyeye ulaştı. Takımın bu çıkışı, iki kez Dünya Şampiyonu Mika Hakkinen’i de şaşırttı. Hakkinen, McLaren’in önümüzdeki aylarda göstereceği ilerlemenin kendisini büyük ölçüde şaşırtacağını düşünüyor ve özellikle Red Bull’a karşı rekabetin sadece araç hızıyla değil, takımın genel performansıyla da mümkün olacağını ifade etti.

Hakkinen, takıma olan inancının nereden geldiğini açıklarken, McLaren’in Woking’deki fabrikasına yaptığı bir ziyaretin etkileyici olduğunu belirtti. Fabrikada farklı departmanlarda geçirdiği zamanın, takımın motive olduğunu ve başarıya inandığını görmesine yardımcı olduğunu ifade etti. McLaren ekibinin her bir departmanının bir takım gibi birlikte çalıştığını ve hedeflere odaklandığını görmek, Hakkinen’i takımın potansiyeli konusunda ikna etti.

McLaren’in resmi web sitesine yaptığı açıklamada Hakkinen, “Onlarla konuşmak, motivasyonlarını ve kendilerine ne kadar güvendiklerini görmek beni ikna etti. Ne hakkında konuştuklarını biliyorlardı ve her departman bir takım gibi hissediyordu.” dedi. Ayrıca, takımın sıkı çalışma temposu, güven duygusu ve ilerleme motivasyonuyla birleştiğinde McLaren’in geleceğine dair olumlu bir tablo çiziyor.

Öktem Ersoy

Her gün, Star Wars yaşam türlerini bir gün tüm evrende görme ütopyasıyla uyanan Öktem tam bir teknoloji aşığı. iOS, Android gibi taraf tutmalardan uzak kalarak 1 ve 0'lardan oluşan dünyanın tamamını kollarını açarak kucaklayan Öktem Ersoy, Serinletici'de F1 ve teknoloji editörlüğü yapıyor.

You may also like...