Messi, futbol kariyerine ABD’de Inter Miami ile devam edecek

Share

Dünyanın en iyi futbolcularından biri olan Lionel Messi, MLS liginde mücadele eden Inter Miami CF ile anlaştığını duyurdu.

Messi, Paris Saint-Germain’den (PSG) ayrılarak ABD’ye transfer olan ilk Avrupalı yıldız oldu. 35 yaşındaki Arjantinli oyuncu, geçtiğimiz yıl ülkesiyle kazandığı Dünya Kupası’nın ardından yeni bir macera aradığını söyledi.

Messi’nin transferi, hem MLS hem de Inter Miami için büyük bir başarı olarak görülüyor. Inter Miami’nin sahibi olan eski İngiltere milli takım kaptanı David Beckham, Messi’yi takıma katmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Beckham, Messi’nin MLS’in kalitesini ve popülaritesini artıracağını belirtti.

Messi’nin Inter Miami ile ne kadarlık bir sözleşme imzaladığı ve ne kadar kazanacağı henüz açıklanmadı. Ancak Messi’nin Suudi Arabistan ve Barcelona’dan daha yüksek teklifleri reddettiği biliniyor. Messi, maddiyattan çok ailesinin mutluluğunu ve futbolun keyfini düşündüğünü ifade etti.

Messi’nin hayatını konu alan dört bölümlük bir belgesel dizisi de yakında Apple TV+’ta yayınlanacak. Dizinin yapımcılığını Apple ve Adidas ortaklaşa üstleniyor. MLS ve Apple, Messi’ye Apple TV+’ta yeni abonelerden elde edilecek gelirin bir kısmını teklif etti. Adidas da Messi’nin Inter Miami forması satışlarından pay almasını sağladı.

Enes Demircioğlu

Hayatta "gündem" dendiğinde çevresindeki herkesin kendisine koştuğu Enes, gündemi Serinletici ile dünyaya sunuyor. Aynı zamanda Anadolu Üniversitesi İşletme Bölümü öğrencisi olan Enes, müziksiz yaşayamayanlardan...

You may also like...