Messi’nin ilk kontratı peçete üzerinde açık artırmada!

Share

Futbol dünyasının efsane isimlerinden Lionel Messi’nin Barcelona ile 13 yaşındayken imzaladığı ilk kontratı, bir peçete üzerinde detaylarıyla birlikte açık artırmaya çıkıyor. Bu tarihi belge, futbolseverler için benzersiz bir koleksiyon parçası olma özelliği taşıyor.

Mart ayında Britanyalı müzayede evi Bonhams’ta yeni bir sahibini bulacak olan bu peçetenin başlangıç fiyatı, 300 bin sterlin olarak belirlendi. Aralık 2000 tarihinde imzalanan peçete, o dönemde Barcelona’nın direktörü olan Carles Rexach’ın, Messi’yi kulübe kazandırma taahhüdünü içeriyor.

Peçetede, kulübün transfer danışmanı Josep Minguella ve Messi’yi öneren Horacio Gaggioli’nin imzaları da bulunuyor. Bu belge, Messi’nin kariyerine damgasını vuran anların başlangıcını temsil ediyor. Messi, peçetenin imzalanmasının ardından sadece bir ay sonra Barcelona’ya katıldı ve futbol tarihini değiştirmeye başladı.

Messi, Barcelona forması altında 16 yaşında sahaya çıktıktan sonra 672 gol atarak 778 maçta yer aldı. Artık 36 yaşında olan ve şu anda MLS ekibi Inter Miami’de forma giyen Messi, Barcelona ile 10 kez La Liga ve 4 kez UEFA Şampiyonlar Ligi şampiyonluğu yaşadı.

İmzalanan peçetede yer alan ifadelere göre, “Messrs Minguella ve Horacio’nun huzurunda Barcelona Sportif Direktörü Carles Rexach, kendi sorumluluğu kapsamında ve hiçbir karşı fikri değerlendirmeden, anlaşılan miktarlarda değişikliğe gidilmediği sürede Lionel Messi’yi kadroya katacağını kabul etmiştir.”

Bu tarihi belgenin açık artırmaya çıkması, futbolseverlerin Messi’nin efsanevi kariyerine ve futbol tarihine dair benzersiz bir hatıra edinme fırsatını sunuyor.

Enes Demircioğlu

Hayatta "gündem" dendiğinde çevresindeki herkesin kendisine koştuğu Enes, gündemi Serinletici ile dünyaya sunuyor. Aynı zamanda Anadolu Üniversitesi İşletme Bölümü öğrencisi olan Enes, müziksiz yaşayamayanlardan...

You may also like...