Motorola bütçe dostu telefonlarla Pixel 7a’ya meydan okuyor

Share

Akıllı telefon dünyasının sık sık yeniliklere gebe olduğu bir gerçek. Ancak son zamanlarda Motorola, bu değişim dalgasının öncüsü olarak kendini gösteriyor. Motorola’nın bütçe dostu telefonları, kaliteli performansları ve uygun fiyatlarıyla göz dolduruyor. Üstelik bu cihazlar, Google’ın Pixel 7a gibi rakiplerine kafa tutacak gibi görünüyor.

Motorola, piyasaya sürmeyi planladığı üç yeni telefonla İngiltere pazarına giriş yapıyor. Motorola Edge 40 Neo, Motorola G84 ve Motorola G54 adını taşıyan bu telefonlar, Android 13 işletim sistemini destekleyerek geleceğin teknolojisini şimdiden kullanıcılarına sunuyorlar. Üstelik bu üç telefonun fiyatı 300 £’un altında olacak, böylece bütçe dostu bir deneyim sunuyorlar.

Motorola Edge 40 Neo, yüksek yenileme hızına sahip 144Hz pOLED ekranıyla göz kamaştırıyor. Bu ekran, 6.55 inçlik bir çerçevesiz tasarıma sahip. Özellikle MediaTek Dimensity 7030 yongasına sahip olması, performans açısından hiçbir endişe taşımadan kullanıcılarına güçlü bir deneyim sunacak. 68W hızlı şarj özelliği ile 5.000mAh’lik bir bataryayla birleştirilen bu telefon, 13 megapiksel makro ve ultra geniş kameralarla donatılmış 50 megapiksel ana sensörü sayesinde muhteşem fotoğraflar çekebilir.

Motorola’nın bütçe telefonları olan G84 ve G54 ise uygun fiyatlı telefonların getirdiği özelliklere sahipler. Her ikisi de 120 Hz yenileme hızıyla 6,55 inçlik Full HD+ ekranlarla geliyor. Ayrıca hızlı şarj özelliği ile donatılmış 5.000 mAh’lik büyük pilleri bulunuyor. Aralarındaki farklar ise işlemci seçimlerinde ortaya çıkıyor. G84, Snapdragon 695 ile geliyorken, G54 ise Dimensity 7020 işlemcisiyle çalışıyor.

Ancak bütçe telefonu olmanın zorlukları da var. Motorola, bu telefonların kamera kalitesi ve yazılım güncellemeleri konusunda bazı tavizler vermek zorunda kalıyor. Google’ın Android güncellemelerine odaklanma politikası, Motorola’nın 3 yıl boyunca güvenlik güncellemelerini sağlama taahhüdünün önemini artırıyor.

Motorola, uygun fiyatlı telefon segmentindeki bu yeni modelleriyle kullanıcıların beklentilerini karşılamayı amaçlıyor gibi görünüyor. Uygun fiyatlarına rağmen sunduğu performans ve kullanıcı dostu deneyimle, Motorola, akıllı telefon pazarındaki rekabeti kızıştırıyor.

Olgu Atanay

Olgu, Serinletici'ye teknoloji stajyeri olarak hızlı bir giriş yaptı. Aynı hızı yazarlık yolunda kullanma konusunda en ufak bir kuşkusu yok.

You may also like...