Netflix artık daha az ama kaliteli filmler yapacak

Share

Netflix, film üretiminde yeni bir stratejiye geçiyor. Akış hizmeti, daha az sayıda ancak daha yüksek kalitede orijinal film yapmayı planlıyor.

Bloomberg’in haberine göre, Netflix film bölümünde önemli değişiklikler yapıyor. Şirket, her hafta bir film yayınlama hedefinden vazgeçerek, daha seçici olmayı amaçlıyor. Bu süreçte, film bölümündeki bazı yönetici ve çalışanlarla yollarını ayırıyor.

Netflix’in film bölümü, küçük ve orta ölçekli prodüksiyon birimlerini tek bir birim altında topluyor. Bu birimlerin bütçeleri 30 ila 80 milyon dolar arasında değişiyor. Bu birleşme, “bir avuç” sayıda işten çıkarmaya neden olacak. Netflix’in belgesel ve düşük bütçeli filmlerden sorumlu yöneticisi Lisa Nishimura ve film başkan yardımcısı Ian Bricke de şirketten ayrılacaklar.

Netflix’in büyük bütçeli filmler geliştiren başka bir bölümü daha var. Bu bölümün durumu ise henüz net değil.

Netflix filmleri konusunda ise daha kaliteye odaklanan bir yaklaşım benimsiyor. Şirket, son zamanlarda Red Notice, Don’t Look Up, Glass Onion: A Knives Out Mystery ve 4 Oscar kazanan All Quiet on the Western Front gibi filmlerle dikkat çekmişti. Netflix, artık daha az film yaparak, daha iyi filmler yapmaya çalışacak.

Sema Doğan

Akdeniz Üniversitesi İktisat Bölümü'nden mezun olan Sema, İzmir'de özel bir şirkette danışman olarak çalışıyor. Konu film olduğunda izleyicilikten yorumlamaya her alanda heyecanına engel olamayan Sema'yı arkadaşları "Film Girl" olarak anıyor. Bununla birlikte teknolojiye büyük ilgi duyan Sema, Serinletici için kültür-sanat, yaşam ve teknoloji içerikleri sağlıyor.

You may also like...