Serinletici Sinema Kulübü: Wild Target

Share

Şu hayatta herkesin zaman zaman saçmalamaya hakkı olduğuna inanan bir kulüp burası. Dolayısıyla komikliğe, çılgınlığa ve gereksiz aksiyona ihtiyaç duyduğumuz şu zamanlara ilaç gibi gelecek bir film ile karşınızdayız.

Serinletici Sinema Kulübü haftanın filmini gururla sunar: Wild Target.

‘Kendi halinde bir katil’
Victor Maynard, orta yaşlı, kendi halinde bir kiralık katildi. Hayatı kontrollü ve düzen içerisindeydi. Onu gören pek de kiralık katil olduğunu anlamaz. Doğrusu pek kimsenin de gördüğü söylenemez, kurbanları dışında. Katil dünyasının saygı duyulan ismi Maynard şimdi bir kez daha yüzünü gösterecek ve bir sonraki işine kadar dingin hayatına dönecekti.

wild target victor maynard ile ilgili görsel sonucu

Yolları kesişti.
Rose, bir mafya babasına bulaştığından habersizdi. Bana en kötü ne yapabilirler ki diye düşünerek çok ünlü bir tablonun sahtesini yaptırdı. Çevirdiği dalavere ile neredeyse bir milyona sahte bir tablo sattı. Sonrasındaysa peşine takılan kiralık katillerle hayatı bir cehenneme döndü. Victor ile yollarının kesişme hikayesi böyle başladı.

Ve Victor gülümsedi…
Victor için şimdiye kadarki en basit işlerden biri olmalıydı bu kadını öldürmek; ama değildi. Sorumsuz ve öngörülemezdi, plansız ve düzensizdi. Disiplinsizdi… Yani Victor’ın tam tersiydi. Yine de Victor ondan hoşlanmıştı. Yüzünde zaman zaman bir gülümseme oluşmasına neden olmuştu; ki bu nadiren gerçekleşen bir doğa olayıydı. Bu kadınla tanışmamıştı bile, yalnızca onu izlemişti ve tanımasına yetmişti. Eline pek çok fırsat geçmişti ama o, yılların deneyimli katili, bu çılgın kadını öldürmemeyi seçmişti. Haliyle iş dünyasındaki ismi lekelenmişti.

wild target ile ilgili görsel sonucu

Silah ateşlendi!
Annesi ile yaptığı kısa bir konuşmanın ardından Rose’u öldürmesi gerektiğine ikna olmuştu. Hatta belki öldürecekti de. Fakat kendisinden önce davranan bir katil olduğunu görünce dayanamadı ve silahını ateşledi. Bir katilin katili olmuştu. Ama böyle şeyler hep olmaz mıydı zaten? Buradan hemen kaçmaları gerekiyordu; gelin görün ki başlarına örülen çoraplar bu kadarla kalmayacaktı.

emily blunt wild target ile ilgili görsel sonucu

Yanlış yer, yanlış zaman…
Kurtulamayacakları bir beladan kurtulmanın sırrı, son anda hikayeye dahil olan kimliği belirsiz kahramanda saklı… Bu kahramanın adı Tony idi. Tony yanlış zamanda yanlış yerde olarak iki kişinin hayatını kurtarmıştı. Birbirlerini tanımayan ve aralarında hiçbir bağ olmayan bu üç kişi hayatta kalabilmek için birbirlerine tutunmuşlardı. Olayın aslı ise Victor’ın bu iki şapşalı koruması altına almış olmasıydı.

emily blunt wild target ile ilgili görsel sonucu

Hayatta kalma meselesi…
Victor bir kiralık katile göre fazlasıyla tertipli bir hayat yaşıyordu. Rose bir dalavereciye göre üst düzey bir baş belasıydı. Tony ise, sadece Tony idi. Şans eseri Rose ve Victor’a rastlamıştı ve daha iyi bir planı olmadığı için onların yanındaydı. Tabii bir de şu hayatta kalma meselesi vardı. Yaşamları pamuk ipliğine bağlı bu üç kahraman bazen birbirine sıkıca sarıldı bazen de iki dudağın arasından çıkmayan sözcükler sebebiyle birbirine darıldı.

wild target movie ile ilgili görsel sonucu

Aralarında çok sonradan farkına varacakları koşulsuz sevgi olduğu için kırgınlıklar kısa sürdü. Birbirlerine bağlılıkları ise hiç bitmedi. Hayatınızdan komikliği ve pervasızlığı eksik etmemeniz dileğiyle, iyi seyirler…

Serinletici Sinema Kulübü puanı:

Fragman:

Neval Erbak

Kocaeli Üniversitesi Radyo, TV ve Sinema bölümü mezunu olan Neval, İletişim Fakültesi radyosunda yayınlanan ‘Dört Köşe’ adlı programıyla, Aydın Doğan Vakfı 23. Genç İletişimciler Yarışması İşitsel Dal/Müzik Programı kategorisinde 1.'lik ödülü kazandı. Neval, Serinletici'de kültür-sanat, yaşam-eğlence üzerine yazılar yazıyor.

You may also like...