OceanGate, Titanic seferlerine devam edecek!

Share

Beş kişinin hayatını kaybettiği Titan denizaltısı kazasına rağmen OceanGate Expeditions, Titanic gemisinin battığı yere düzenlediği turlara devam ediyor. Şirket, 2024 yılında Kuzey Atlantik’te iki sefer daha gerçekleştireceğini duyurdu. Şirketin web sitesinde yer alan “Expeditions” bölümünde bilet fiyatlarının 250.000 dolar olduğu görülüyor.

OceanGate Expeditions, bu turları “tarihin derinliklerine dalmak ve Titanic enkazını keşfetmek için eşsiz bir fırsat” olarak tanımlıyor. Şirket, potansiyel müşterileri cezbetmek için “Titanic’i kendi gözleriyle gören az sayıdaki kişiden biri olun” gibi bir slogan da kullanıyor.

Şaka değil: OceanGate, Titanik turları için hala bilet satıyor

Tam Boyutta Gör Titan isimli denizaltı, 18 Haziran’da Titanic’in enkazına gitmek üzere Atlantik Okyanusu’na daldıktan sonra kaybolmuştu. Üç gün sonra, ABD Sahil Güvenlik ekipleri Titanic yakınlarında enkaz parçaları bulduklarını açıkladı. Bu parçaların Titan’a ait olduğu teyit edildi. Denizaltındaki beş kişinin de öldüğü anlaşıldı.

Şaka değil: OceanGate, Titanik turları için hala bilet satıyor

Titan’da, OceanGate Expeditions’in başkanı ve kurucusu Stockton Rush, Fransız derin deniz kaşifi Paul-Henri Nargeolet, Action Aviation şirketinin sahibi İngiliz milyarder Hamish Harding, Pakistanlı iş insanı Shahzada Dawood ve oğlu Sulaiman yer alıyordu.

Ali Bardakçı

Gaziantep Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölümü'nü bitiren Ali, iş yaşamını aynı şehirde sürdürüyor. 19. yüzyıl sanat akımları üzerine hobi amaçlı çalışmaları bulunan Ali, Serinletici'de gündemi her alanda takip etmeyi hedefliyor.

You may also like...