Oskar Ve Lili – Bir Dönüşüm Hikayesi – Lucy Tapper – Steve Wilson

Share

Çocuklar için yazılmış kitapları okuduğumda hayal gücünün sonsuzluğuna dalıp gidiyorum. Bu kitapta da yardımlaşmanın güzelliğini, arkadaşlığın önemini ve hayal gücünün zenginliğine tanık oldum.

Oskar ve Lili her şeyi birlikte yapmayı seven ayrılmaz ikilidir. Birbirlerini çok seven iki arkadaş bir gün ormanda gezerken bir yaprağın altında küçük, yuvarlak, pürüzsüz, pırıltılı bir şey ile karşılaşırlar. tabi bu gördükleri şeyi daha önce görmekleri için merak edip yanına giderler. Tabi bu yuvarlak şeyin içinden birden bir tırtıl çıkıp yaprağı yemeğe başladı. Bunu gören iki arkadaş onun acıktığını anlayıp yaprak toplamaya gittiler. Tırtıl yaprakları yedikten sonra büyüdü ve bir gün yaprakları yemeyi bıraktı. Kendini yumuşak bir örtüye sardı ve günlerce uyudu. Uyandığında artık tırtıl bir kelebek olmuştu. Güzel kanatları açarak uçup gitti.

Bu değişimi gören Oskar’ın aklına bir fikir geldi. Acaba onlar da tırtılın yaptıklarını yaparlarsa onun gibi değişecekler miydi?

Çocukların keyifle okuyacağını düşünüyorum bu macerayı. İçindeki resimler Lucy Tapper tarafından çizilmiş ve çocukların hoşuna gidecektir. Resimli kitapları okurken çocuklar resimlere bakarak soru sormayı seviyorlar.

Kitap Pedagog Ayşen Oy’un onayını da almıştır. Bence bu konu önemli çünkü çocuklarımıza okuyacağımız metinlerin onlara uygun olması gerekiyor.

Kitap +3 yaş için uygundur.

Ben severek okudum. Eğer çocuğunuz için kitap arıyorsanız veya çocuk kitabı okumaktan hoşlanıyorsanız bu kitaba bakabilirsiniz.

Fulden Ufacık

İstanbul Üniversitesi’nde işletme eğitimi gören Fulden, okuduğu kitaplar ile kitap sevgisi aşılamayı amaçlıyor. Onun istediği hayatınızdaki dertlerden beş dakika bile olsa uzaklaşıp başka dünyalara yelken açmanızı sağlamak.

You may also like...