PlayStation 5’in muhteşem başarısı: 40 milyon ünite satıldı

Share

Sony Interactive Entertainment’in başkanı Jim Ryan, PlayStation 5 konsollarının piyasaya sürüldüğü günden bu yana 40 milyon adetten fazla satış rakamına ulaştığını açıkladı.

Sony’nin resmi blogunda yer alan açıklamada Ryan, COVID-19 salgınının ve yarı iletken krizinin PS5 satışlarını olumsuz yönde etkilediğini ancak tedarik sorunlarının çözüldüğünü ve PS5’in artık herkesin erişebileceği bir konsol olduğunu belirtti. Kasım 2020’de piyasaya çıkan ve 16 Temmuz 2023’e kadar 40 milyon ünite satan PlayStation 5 konsolları, stok problemlerinin ortadan kalkmasıyla birlikte daha da büyük bir başarı yakalayacağa benziyor.

Jim Ryan, Playstation 5’in bu büyük başarısında emeği geçen herkese teşekkür etti. Oyuncuların yanı sıra oyun geliştiricilerine de övgüler yağdıran Ryan, PS5 sisteminde şu ana kadar 2500’den fazla oyunun yer aldığını ve son aylarda çıkan Final Fantasy XVI, Diablo IV ve Street Fighter 6 gibi oyunların PS5’in gücünü gösterdiğini söyledi.

Olgu Atanay

Olgu, Serinletici'ye teknoloji stajyeri olarak hızlı bir giriş yaptı. Aynı hızı yazarlık yolunda kullanma konusunda en ufak bir kuşkusu yok.

You may also like...