Prenses Diana’nın Son Sözlerinin Ne Olduğu Açıklandı

Share

1997 yılında Paris’te geçirdiği kazanın ardından hayatını kaybeden Galler Prensesi Diana’nın kazanın ardından kullandığı ifadeler olaya müdahale eden bir yardım görevlisi tarafından açıklandı. Ekibin başında bulunan Xavier Gourmelon, kazaya müdahale ettiği sırada Prenses Diana’nın kurtulacağına emin olduğunu söyledi. Gourmelon, Diana’nın son sözlerinin, “Tanrım, neler oldu?” şeklinde olduğunu belirtti.

The Telegraph’a konuşan Gourmelon, “Sağ omzunda hafif bir yara olduğunu görebiliyordum. Onun dışında belirgin bir şey yoktu. Üzerinde hiç kan yoktu. Dürüst olmak gerekirse, yaşayacağını düşünmüştüm. Bildiğim kadarıyla ambulanstayken de hayattaydı. Ancak daha sonra hastanede öldüğünü öğrendim.” ifadelerini kullandı.

36 yaşında olan Prenses Diana’nın aracı, magazin gazetecilerinden kaçarken girdiği bir tünelde kaza yapmış, kazanın ardından Diana Pitie-Salpetriere hastanesine kaldırılmıştı. Prenses Diana ve beraberindeki sevgilisi Mısırlı iş adamı Dodi El Fayed’in hayatını kaybettiği birkaç saat sonra açıklanmıştı. Kazada hayatını kaybeden bir diğer isim olan şoför Henri Paul’un kaza sırasında alkollü olduğu belirtilmişti.

T24

Merve Deniz

Serinletici viral içerik editörlüğü yapan Merve Deniz, İzmir Ekonomi Üniversitesi İşletme Bölümü mezunu. Serinletici'de haber çevirilerine de yardımcı olan Merve’nin en büyük hobisi fotoğrafçılık. Geleceğe yönelik fotoğrafçılık hedefleri arasında portfolyosunu online bir sergiye dönüştürmek de var. Kendisini tanımlamada -fotoğrafçılıktan bile önce- ilk kelime olarak “kedisever”i seçen Merve, halen İzmir’de yaşıyor.

You may also like...