Resmi: Lewis Hamilton, 2025’te Ferrari ile yarışacak!

Share

Formula 1 dünyasında heyecan dorukta! Büyük sürpriz resmiyet kazandı ve yedi kez dünya şampiyonu Lewis Hamilton, 2025 Formula 1 sezonunda Ferrari takımı adına pistlere çıkacak.

Formula 1’de pilot transferleri her zaman merakla beklenirken, Hamilton’un Mercedes ile uzun vadeli sözleşmesinin sona ermesiyle birlikte Ferrari ile anlaşma yapacağı iddiaları gündeme gelmişti. Şimdi ise bu iddialar gerçeğe dönüştü.

Hamilton, uzun yıllar hizmet verdiği Mercedes takımından ayrılarak Ferrari ailesine katılacak. Gelecek sezon, pistlerde Charles Leclerc ile birlikte Ferrari renklerini temsil edecek. Bu transferle birlikte Ferrari, güçlü pilot kadrosuyla 2025 sezonuna iddialı bir giriş yapmayı planlıyor.

Ferrari’nin yaptığı resmi açıklama ile birlikte Hamilton’un Ferrari macerası başlamış oldu. Hamilton’un kariyerine yeni bir sayfa açacak olan bu transfer, Formula 1 hayranları arasında büyük bir heyecan yaratmış durumda.

Geçtiğimiz günlerde Charles Leclerc ile yapılan uzun vadeli anlaşmanın ardından, Ferrari’nin Hamilton’u kadrosuna katmasıyla birlikte takımın gelecek sezon için pilot kadrosu netleşmiş oldu. Bu anlaşma, Formula 1 dünyasında uzun süre konuşulacak gibi görünüyor.

Bu gelişmelerin ardından Carlos Sainz’un Ferrari’den ayrılma kararı da duyuldu. Sainz, takımına ve taraftarlara sezon sonuna kadar tam performans gösterme sözü verirken, gelecek kariyer kararlarını ilerleyen süreçte açıklayacağını belirtti.

Formula 1 tutkunları, Hamilton’un Ferrari kariyerini heyecanla beklerken, takımlar arasındaki rekabetin daha da kızışacağı bir sezonun habercisi gibi görünüyor.

Öktem Ersoy

Her gün, Star Wars yaşam türlerini bir gün tüm evrende görme ütopyasıyla uyanan Öktem tam bir teknoloji aşığı. iOS, Android gibi taraf tutmalardan uzak kalarak 1 ve 0'lardan oluşan dünyanın tamamını kollarını açarak kucaklayan Öktem Ersoy, Serinletici'de F1 ve teknoloji editörlüğü yapıyor.

You may also like...