Rolling Stones’tan Yeni Albüm: Blue and Lonesome

Share

Rolling Stones 2005 yılında piyasaya sürülen ‘A Bigger Bang’in ardından yeni bir albümle gündeme bomba gibi düştü.

rollingstones

‘Blue And Lonesome’ isimli stüdyo kaydının ilk çıkış parçası ‘Ride ‘Em On Down’ın klibi için Kristen Stewart’ın 1960 yapımı mavi bir Mustang ile kamera karşısına geçti. Klip youtube’da yayınlandığı 1 Aralık’tan itibaren ilk altı gün içerisinde 4 milyon kez izlendi.

Rolling Stones üyeleri Londra British Groove stüdyolarına kayda girdiğinde Keith Richards ısınmak için ‘Blue And Lonesome’ parçasını çalınca Mick Jagger başka blues sanatçılarının parçalarını yorumlamayı teklif etmiş ve blues albümü ortaya çıkmış.

Keith Richards konu hakkında açıklamalarda bulundu: “Bir blues albümü yapmaya niyetimiz yoktu. ‘Haydi biraz blues yapalım’ bize uyan bir cümle de değil. Ama sonunda ‘evet bir blues albümü yaptık’ diyebileceğiz.”

Mick Jagger ise kayıt aşamasından bahsetti: “Her şey çok çabuk gelişti. Üç gün gibi bir sürede kaydı tamamladık. Evet bu kadar hızlı bir albüm çıkarmak oldukça eğlenceliydi. Olan biteni gerçekten anlayabilecek ya da şüpheye düşecek zamanınız olmuyor.”

55 yıllık başarılı kariyerin ardından Rolling Stones 12 parçadan oluşan ‘Blue And Lonesome’ isimli albümleriyle köklerine indiklerini belirtiyor.

Charlie Wats ise Jagger, Richards ve Brian Jones’un 1962 yılında aynı evi paylaştıkları dönemde bol bol blues dinlediklerini hatırladığından bahsetti.

Rolling Stones’un yeni albümü ‘Blue And Lonesome’ müzik raflardaki yerini aldı.

Euronews

Tolga Erbak

Kırklareli’de doğan Tolga Erbak, ilk ve orta öğretimini aynı şehrin Lüleburgaz ilçesinde tamamladı. Eğitim yaşamına İstanbul Kültür Üniversitesi’nde işletme okuyarak devam eden Tolga, üniversite yaşamının ardından İngiltere’de dil eğitimini tamamladı. Bu süre zarfında online dergi EDergim’in genel yayın yönetmenliği, yabancı film/diziler için altyazı çevirileri ve çeşitli dergi & sitelere Formula 1 haber çevirileri yapıp köşe yazıları yazan Tolga, aynı zamanda Türkiye’de önemli yer tutan sözlük sitelerinden Limon Sözlük’ün de kurucusu. Tolga Erbak’ın 2010 yılında başladığı ilk romanı Gidecek Var, yaklaşık 1,5 yılda tamamlandı ve 2012′nin Aralık ayında, Cinius Yayınları’ndan çıktı. 2015 yılında Beykent Üniversitesi İşletme Yönetimi (MBA) bölümünde yüksek lisansını tamamlayan Tolga, yine 2015’te, internet kullanıcılarının değişen beklentileri çerçevesinde Limon Sözlük’ü yeniden konumlandırarak aktüel haber-eğlence sitesi Serinletici'nin kurulmasına öncülük etti ve halen Serinletici genel yayın yönetmenliği konumunda yer alıyor.

You may also like...