Samsung Galaxy S24 Ultra satışları oldukça iyi

Share

Teknoloji dünyasının devi Samsung, son modeli Galaxy S24 Ultra ile adeta bir satış furyasına imza atıyor. Ürün, satışa sunulduğu günden bu yana hem ülkemizde hem de dünyanın pek çok pazarında rekor kırmaya devam ediyor. Galaxy S24 serisi, şirketin yüzünü güldürerek satış beklentilerini önemli ölçüde aştı.

Yapılan pazar araştırmasına göre, Galaxy S24 serisi, 17 Şubat tarihine kadar olan dönemde önceki model Galaxy S23 serisine göre etkileyici bir performans sergiledi. Satış rakamlarında yaşanan yüzde 8’lik artış, Samsung’un başarısını bir kez daha gözler önüne seriyor. Avrupa pazarında yüzde 28’lik bir artışla dikkat çeken Galaxy S24 serisi, Güney Kore’de yüzde 22 ve ABD’de yüzde 14’lük bir artışla tüketicilerin ilgisini çekmeye devam ediyor.

Serinin yıldızı olan Galaxy S24 Ultra, yüzde 52’lik bir satış payıyla büyük bir ilgi görüyor. Diğer modeller arasında ise Galaxy S24, yüzde 27’lik bir pazar payına sahipken, Galaxy S24 Plus ise yüzde 21’lik bir satış başarısı elde etmiş durumda. Ancak, Plus modelinin beklenen ilgiyi görememesi dikkat çekiyor.

İlk satışlardaki yoğun talep, Samsung’un 2024 ilk çeyreğine ait satış beklentilerini olumlu yönde etkiledi. Firma, başlangıçta 12 milyon olarak öngördüğü satış hedefini 13 milyona çıkardı. Galaxy S24 serisinin bu etkileyici başarısı, teknoloji dünyasında Samsung’un lider konumunu daha da güçlendirmeye devam ediyor.

Emre Kalkan

Serinletici idari işler yöneticisi ve teknoloji editörü Emre, mobil cihazlara ve donanımlara oldukça ilgili ve konsol oyunları olmadan yaşayamayacağına inananlardan. Türkiye'de VR'ın da öncülerinden olan Emre, bilgisayar programcılığı mezunu.

You may also like...