Samsung, Galaxy S25 serisinin tamamında Exynos çiplerini kullanabilir

Share

Teknoloji dünyasında sıkça yer alan sızıntılar, Samsung’un gelecek Galaxy S25 serisinde tamamında Exynos çipsetini kullanacağı iddiasını gündeme getirdi. Bu iddiaya göre, Exynos 2500 modeli muhtemel çipset olacak.

Bu sızıntı, Galaxy Z Fold 7 ve Galaxy Z Flip 7 modelleri için de ayrı bir detay içeriyor. İddiaya göre, bu katlanabilir telefonlarda sadece Snapdragon işlemcileri kullanılacak. Galaxy A serisinin ise Mediatek ve Samsung yonga setleriyle devam edeceği belirtiliyor.

Ancak, bu iddiaların gerçekliği konusunda şüpheyle yaklaşmak önemli. Çünkü söz konusu telefonların piyasaya çıkışına daha uzun bir süre var. Galaxy S24 ve S24 Plus modellerinde kullanılan Exynos 2400 çipsetiyle başarılı bir çıkış yapan Samsung’un, Exynos 2500 ile Qualcomm’u yakalayıp yakalayamayacağını zaman gösterecek. Bu iddiaların doğruluğunu kesinleştirmek için resmi açıklamaların beklenmesi gerekiyor.

Emre Kalkan

Serinletici idari işler yöneticisi ve teknoloji editörü Emre, mobil cihazlara ve donanımlara oldukça ilgili ve konsol oyunları olmadan yaşayamayacağına inananlardan. Türkiye'de VR'ın da öncülerinden olan Emre, bilgisayar programcılığı mezunu.

You may also like...