Samsung Galaxy Z Fold 6: Pasaport boyutlarına geçiş mi?

Share

Samsung’un katlanabilir telefon serisi Galaxy Z Fold, teknoloji dünyasında çığır açan tasarımı ve özellikleriyle dikkat çekiyor. Ancak, özellikle Galaxy Z Fold’un dar ve uzun dış ekranı, bazı kullanıcılar tarafından eleştiriliyor. Bu eleştirilere kulak veren Samsung, Galaxy Z Fold 6 modelinde beklenen değişiklikleri yapmaya hazırlanıyor.

Dolaşan dedikodulara göre, Samsung’un prototip cihazı olan Q6 kod adlı model, Galaxy Z Fold 6’nın dış ekranındaki en-boy oranını değiştireceğini gösteriyor. Rapora göre, bu prototip cihaz, daha geniş bir ekran sunarak pasaport boyutlarına benzer bir görünüm elde etmiş durumda.

Galaxy Z Fold 6’nın tasarımının, Samsung’un diğer amiral gemisi modeli Galaxy S25 ile benzer bir çizgide olacağı söyleniyor. Aynı zamanda, Çinli katlanabilir telefonlarda olduğu gibi daha hafif bir tasarıma sahip olacağı ve ekran üzerindeki katlanma izinin azaltılacağı belirtiliyor. Galaxy Z Fold 5’te kullanılan menteşe tasarımının devam edeceği ve telefon katlandığında arada boşluk bırakmayan bir yapıya sahip olacağı ifade ediliyor.

Galaxy Z Flip 6 modelinden de benzer beklentiler bulunuyor. Daha ince çerçeveler ve büyük bir dış ekranla geleceği söylenen Galaxy Z Flip 6, Galaxy Z Fold 6 ile aynı dönemde tanıtılması bekleniyor.

Her iki modelin de muhtemelen Snapdragon 8 Gen 3 işlemci ile güçlendirileceği ancak tanıtımın daha ileri bir tarihte gerçekleşeceği belirtiliyor.

Emre Kalkan

Serinletici idari işler yöneticisi ve teknoloji editörü Emre, mobil cihazlara ve donanımlara oldukça ilgili ve konsol oyunları olmadan yaşayamayacağına inananlardan. Türkiye'de VR'ın da öncülerinden olan Emre, bilgisayar programcılığı mezunu.

You may also like...