Tecno: Çıkışını sürdüren Çinli yeni akıllı telefon devi

Share

Ülkemizde etkileyici bir satış stratejisi izleyen Çinli Transsion’un alt markası Tecno, adından sıkça söz ettiriyor. Marka, yılın üçüncü çeyreğinde gerçekleştirdiği rekor ürün satışlarıyla dikkat çekerken, net gelirini de çarpıcı bir şekilde ikiye katladı.

Tecno’nun açıkladığı raporlara göre, yılın üçüncü çeyreğinde toplamda 12 milyon akıllı telefon satarak yüzde 62’lik bir artış yaşadı. Geçen yılın aynı dönemine göre 7.4 milyon adetlik satış performansını geride bırakarak, global pazarda yüzde 4’lük bir paya ulaşarak dokuzuncu sıraya yerleşti. Bu çıkış, markanın sadece üç yılda Pazar payını üçe katlamasını sağladı.

Markanın gelirleri, yüzde 39’luk bir artışla 215 milyon doları bulurken, net geliri ise yüzde 190’luk bir artışla 19 milyon dolara yükseldi. Tecno’nun kâr marjı ise yüzde 25.2 olarak kaydedildi. Özellikle Tecno’nun Camon ve Phantom serileri, bu dönemde satışlarını yüzde 53 artırarak markanın başarısına önemli katkı sağladı.

Tecno’nun büyümesi, doğrudan sahibi olan Transsion şirketini de etkiliyor. Infinix markasını da bünyesinde barındıran Transsion, yılın üçüncü çeyreğinde gelirlerini yüzde 36 artırarak başarılı bir dönem geçirdi. Infinix markasının da büyümesi, şirketin genel performansına olumlu katkıda bulundu.

Soner Asım

Soner, teknolojiye olan inancını bir yaşam tarzına dönüştürmüş durumda. Teknolojiyi sadece anlatmıyor, onu adeta yaşıyor. Stajyer olarak başladığı Serinletici kariyerini, teknoloji editörü olarak tam gaz sürdürüyor...

You may also like...