Tesla Cybertruck’larda paslanma sorunları başladı!

Share

Tesla’nın iddialı elektrikli aracı Cybertruck, bazı sahiplerinin şikayetleriyle gündeme geldi. Şirket, Cybertruck’ın gövdesinin “paslanmaz çelik” olduğunu vurgulayarak uzun ömürlü ve dayanıklı bir araç sunduğunu belirtmişti. Ancak bazı kullanıcılar, araçlarının yağmur nedeniyle paslanmaya başladığını rapor ediyorlar.

2019’da duyurulan ve geçtiğimiz yıl teslimatlara başlanan Cybertruck, dayanıklı yapısıyla dikkat çekmişti. Ancak Cybertruck sahipleri, forumlarda ve sosyal medyada paylaştıkları görsellerle araçlarının metal yüzeyinde paslanma lekeleri tespit ettiklerini ifade ediyorlar. Tesla’nın resmi açıklamalarına rağmen, bu durum bazı kullanıcıları endişelendiriyor.

Cybertruck’ların dış yüzeyinde oluşan paslanma, özellikle yağmur, soğuk hava ve güneş ışığına maruz kalan araçlarda görünüyor. Kullanıcılar, bu lekelerin sadece kir olmadığını ve araçlarını yıkadıktan sonra bile metal yüzeyde kaldığını belirtiyorlar.

Tesla’nın el kitabında, aracın dış yüzeyinin çeşitli nedenlerle aşındırıcı hasara eğilimli olduğu ifade ediliyor. Kir, yağ, kuş pisliği, ağaç reçinesi, ölü böcekler, yol tuzu gibi faktörlerden kaynaklanan etkilenmelerle başa çıkmak için araç sahiplerine temizlik önerileri sunuluyor.

Buna rağmen, bu durum Cybertruck sahipleri için hoş olmayan bir sürpriz olabilir. Aracın zorlu arazi koşullarında kullanılması göz önüne alındığında, paslanma sorunu araç sahipleri için önemli bir mesele haline gelebilir.

Bu tür sorunlarla karşılaşmamak adına Tesla’nın sunduğu özel bir kaplama seçeneği bulunuyor. Ancak kullanıcılar, bu sorunların genellikle temizlik malzemeleri ile çözülebildiğini ifade ediyorlar. Tesla’nın servis hizmetleri de yüzey hasarlarına müdahale edebiliyor. Ancak Cybertruck sahipleri için önemli olan, bu tür durumların daha fazla yayılmadan çözülebilmesi.

Soner Asım

Soner, teknolojiye olan inancını bir yaşam tarzına dönüştürmüş durumda. Teknolojiyi sadece anlatmıyor, onu adeta yaşıyor. Stajyer olarak başladığı Serinletici kariyerini, teknoloji editörü olarak tam gaz sürdürüyor...

You may also like...