Tesla, İstanbul’da ilk mağazasını açıyor

Share

Elektrikli otomobil devi Tesla, küresel pazarlarda hızla genişlerken, Türkiye’deki varlığını güçlendirmeye devam ediyor. Firma, İstanbul’daki ilk mağazasını bugün itibariyle ziyaretçilere açıyor. Tesla’nın Türkiye serüvenindeki bu önemli adım, markanın ülkedeki varlığını daha da pekiştirmeyi amaçlıyor.

Tesla’nın İstanbul mağazası, Ateşehir’deki Metropol AVM’de konumlanacak. Tesla, bu mekânı sadece bir mağaza olarak tanımlamıyor, aynı zamanda bir deneyim merkezi olarak nitelendiriyor. Ziyaretçiler, randevu alarak Tesla araçları ile test sürüşleri yapma imkânına sahip olacaklar. Ayrıca, Türkiye’deki Tesla hayranları için Ankara’da bulunan Armada AVM’de de 6 Ocak tarihinde bir mağaza açılmıştı.

Tesla’nın Türkiye’ye girişi, geçtiğimiz yılın ilk aylarına dayanıyor. Şu ana kadar Model Y ile Türkiye pazarında yer alan firma, bu modelle 2023 yılında dünya genelinde en çok satan otomobil unvanını elde etmişti. Şimdi ise Türkiye’deki varlığını daha da güçlendirme kararı alarak İstanbul’da bir mağaza/deneyim merkezi daha açıyor.

Tesla’nın Türkiye’deki performansı, geçmişte yaşanan yönetim değişiklikleri ve firmanın öncelikli olarak servis hizmetlerine ağırlık vermesiyle bir süreliğine yavaşlamıştı. Ancak şirket, önümüzdeki aylarda satışlara tekrar ağırlık vererek Türkiye pazarındaki etkinliğini artırmayı planlıyor. Bu süreçte hem servis hem de altyapı konusunda iyileştirmeler yaparak Türkiye’deki Tesla kullanıcılarına daha iyi bir deneyim sunma hedefinde.

Tesla’nın İstanbul mağazasının açılmasıyla birlikte, elektrikli otomobil pazarındaki rekabetin daha da kızışacağı ve Türkiye’nin bu alandaki potansiyelinin giderek artacağı öngörülüyor.

Doğan Kanzuk

İş dünyasının deneyimli ismi Doğan Kanzuk, kendine ayırdığı zamandan biraz daha feragat edip ekonomi, para, iş dünyası ve profesyonel hayata dair pek çok şeyi Serinletici penceresinden takipçilerine ulaştırıyor.

You may also like...