Threads aktif kullanıcı sayısı yüzde 80 düştü

Share

Threads’in aktif kullanıcı sayısında büyük bir düşüş yaşandığına dair haberler yayınlanmaya başladı. Geçtiğimiz haftadan itibaren, uygulamada kayıpların arttığı ve günlük aktif kullanıcı sayısının yüzde 80 azaldığı bildiriliyor. Bu durum, uygulamanın piyasaya sürülmesinin ardından hızla büyüyen kullanıcı kitlesinin geri çekilmeye başlamasıyla dikkat çekiyor.

Meta CEO’su Mark Zuckerberg, bu iddiaları reddederek Threads’in kullanıcı sayısında her gün artış olduğunu belirtmişti. Ancak analiz şirketleri Similarweb ve Sensor Tower, farklı bir tabloyu ortaya koyuyor. Aktif kullanıcı sayısının 1 Ağustos itibarıyla 9.6 milyonun üzerinde olduğu tespit edilmiş durumda. Bu, Threads’in piyasaya sürüldüğü dönemdeki 100 milyon kullanıcı sayısına kıyasla büyük bir düşüş anlamına geliyor.

Sosyal medya platformundaki etkileşimlerin de önemli ölçüde azaldığı belirtiliyor. Similarweb’e göre, Threads uygulamasında harcanan süre, 6 Temmuz’da günlük ortalama 14 dakika iken, 1 Ağustos itibarıyla sadece 2.3 dakikaya düşmüş durumda.

Sensor Tower ise, aktif kullanıcı sayısının her gün yaklaşık yüzde 1 oranında azaldığını ve 5 Temmuz’dan 31 Temmuz’a kadar yüzde 82 oranında bir düşüş yaşandığını bildiriyor. Bu da Threads’in Twitter ile olan rekabetinde ciddi bir kan kaybettiğini gösteriyor.

Threads’in aktif kullanıcı sayısındaki bu düşüş ve azalan etkileşimler, uygulamanın popülerliğinin zaman içinde azalmaya başladığına işaret ediyor. Twitter ve diğer sosyal medya platformları arasındaki rekabetin de etkisiyle Threads’in kullanıcılarını geri kazanma konusunda önemli zorluklarla karşılaşabileceği öngörülüyor.

Olgu Atanay

Olgu, Serinletici'ye teknoloji stajyeri olarak hızlı bir giriş yaptı. Aynı hızı yazarlık yolunda kullanma konusunda en ufak bir kuşkusu yok.

You may also like...