Threads’e yenilik: Artık ‘hashtag’ özelliği aktif!

Share

Instagram tarafından geliştirilen ve Twitter’ın rekabetine meydan okumak için tasarlanan Threads, sürekli gelişen özellikleriyle dikkat çekmeye devam ediyor. Threads, son güncelleme ile birlikte “hashtag” özelliğini kullanıcılara sunuyor.

Instagram başkanı Adam Mosseri, son açıklamasında, Threads’in dünya genelinde kullanıma sunulan bir diğer özelliği olan “etiket” sistemini duyurdu. Bu özellik, geçtiğimiz haftalarda test aşamasına alınmış ve olumlu geri dönüşler alınmış olmalı ki şimdi Threads üzerinde herkesin kullanımına açılmış durumda.

Mosseri, etiketlerin, Instagram ve eski adıyla Twitter’daki hashtag’lerden biraz farklı çalıştığını belirtiyor. Threads üzerinde bir gönderi oluştururken, “#” sembolüne dokunarak konuyla ilgili bir etiket başlatmak mümkün. Ancak Mosseri’nin açıklamasına göre, tek bir kelimeyle sınırlı kalmak zorunda değilsiniz. Tam bir cümle yazabilir ve hatta emoji gibi özel karakterler ekleyebilirsiniz. Ancak, her gönderi için yalnızca bir etiket oluşturma kuralı bulunuyor.

Bu değişiklikle birlikte, Threads kullanıcıları, paylaşımlarına etiket ekleyerek ilgili konularda bağlantı kurmanın avantajını yaşayacaklar. Threads’in bu etiket kullanımı, spam gönderileri önlemek için getirilen tek etiket sınırı ile daha kullanıcı dostu bir deneyim sunmayı hedefliyor.

Threads’e gelen yenilikler arasında sadece etiket özelliği değil. Kullanıcılar artık gönderilere gelen cevapları en üste sabitleyebiliyor ve Twitter’daki gibi gönderiler profil sayfasına sabitlenebiliyor. Ayrıca, geçtiğimiz aylarda Threads profilini kaldırabilme özelliği getirilmişti. Threads’in gelişmeleri göz önüne alındığında, kullanıcıların ilerleyen zamanda daha fazla özellikle buluşması bekleniyor.

Mesnet Önal

Bir gün hayatta yaptığı veri analizlerinden sıkılan Mesnet, verinin kendisini yaratma macerasıyla çıktı yola. Önündeki engelleri her aşışında eski iş arkadaşlarına daha çok iş çıkartarak...

You may also like...